6.6 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  PSG Zlín si pojistilo služby Holíka a Bukartse!


  Vytáhnul Zlín z bahna. Před jeho příchodem se Vlachův soubor potácel na dně tabulky. Lotyšský přízrak Roberts Bukarts ovšem svými zásahy pozvednul tápající zlínský soubor a navíc dokázal oživit pomalu stagnující talent Petra Holíka.

  Nyní oba borci podepsali s klubem nové dvouleté smlouvy, ačkoliv v tuto skutečnost málokdo z hokejového prostředí věřil. U obou hráčů byl zájem pokračovat v nastolené spolupráci a jsme rádi, že došlo k oboustranné dohodě. Roberts je ve Zlíně maximálně spokojený a jsme rádi, že jsme celou záležitost dotáhli do úspěšného konce i po formální stránce ještě před závěrem dlouhodobé části extraligy. Jsme přesvědčeni, že další angažmá u nás bude přínosem pro jeho úspěšnou kariéru. Bukarts ve Zlíně restartoval svou kariéru, této šance si velmi váží. Navíc charakterově výborně zapadl do kabiny a kolektivu,“ uvedl Patrik Kamas, jednatel PSG Zlín, na stránkách klubu.

  Pětadvacetiletý lotyšský reprezentant si nemůže působení ve zlínském dresu vynachválit. „Jsem velmi šťastný, že zůstávám součástí zlínské organizace. Na podmínkách smlouvy jsme dohodli rychle a korektně. Klub projevil značný zájem a věří mi, za což jsem velmi rád. Děkuji všem fanouškům a spoluhráčům, že mě přátelsky přijali mezi sebe. Cítím se zde velmi dobře, proto bylo rozhodnutí zůstat ve Zlíně velmi jednoduché,“ prohlásil Bukarts, o kterého byl zájem jak v zahraničí, tak v české extralize.

  Bukartsův dvorní nahrávač Holík dal přednost Zlínu před nabídkami z KHL i české extraligy. „Jsem rád, že jsme se dohodli na prodloužení angažmá. Ve Zlíně jsem spokojený, neboť jsme tady jedna velká hokejová rodina. Panuje zde velmi pozitivní atmosféra a cítím se tady opravdu výborně. Chci na sobě dále pracovat, abych byl ještě více platným hráčem týmu,“ uvedl Holík.

  Navíc to vypadá, že další sezonu bude ve žlutomodrém dresu pokračovat také třetí člen elitního útoku Robert Říčka, druhý nejlepší střelec Zlína. Holík i Bukarts budou nadcházející sezonu nadále působit na Moravě, tu přespříští ovšem mohou díky klauzuli ve smlouvě strávit jinde. Zlínské trio je nejproduktivnější v celém mužstvu, Holík doposud nasbíral 35 bodů za 9 gólů a 26 asistencí, Bukarts se může pyšnit 30 body ve 32 zápasech (18 + 12), Říčka má na kontě 21 bodů (16 + 5).

  Foto: idnes.cz   

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.