6.6 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  KHL: Slovan nemá zaplacené dluhy hráčům, ale myslí na postup do play-off

  Jediný účastník z bývalého Československa, který startuje v Kontinentální hokejové lize – HC Slovan Bratislava, přišel před sezónou se značnými změnami. Českého kouče Miloše Říhu a jeho asistenta Rudolfa Jendeka doplní další asistent, bývalý vynikající slovenský hokejista Rudolf Petrovický. HC Slovan Bratislava trápí dluhy, tedy konkrétně, nezaplacené závazky vůči některým hráčům, kteří ve Slovanu působili.


  Velkou změnou v kádru účastníka KHL je i to, že došlo k výměně manažera, na vlastní žádost odešel Maroš Krajčí, mimochodem „velký malý muž“ bratislavského hokeje, který začínal jako taxíkář, ale stal se z něho úspěšný manažer v KHL. Nyní ho nahradil Patrik Ziman, který je zároveň projektovým manažerem jednoho soukromého bratislavského rádia. Právě spojení s médii by mělo vylepšit i celkové mediální image HC Slovan Bratislava.

  Nový manažer HC Slovan Patrik Ziman si dal dva cíle, jednak stabilizovat ekonomický chod klubu, a tedy především zaplatit dluhy na platech hráčů a zároveň si stanovil za cíl postup Slovanu do play-off KHL. Ta se mění, jelikož jí opustil nejen Medveščak Záhřeb, pro kterého byly čtyři roky ve finančně náročné soutěži značně rozpočtově vyčerpávající aq vrací se do EBEL ligy. KHL opustil kvůli financím i Novokuzněck, který bude hrát ruskou VHL, která je pro majitele tohoto ruského klubu reklamně zajímavější.

  Kontinentální hokejovou ligu začne Slovan venku v Petrohradě na ledě místního SKA, a to konkrétně ve středu 23. srpna, už o dva dny později se Slovan představí na ledě Lokomotivy Jaroslav, doma začne bratislavský klub soubojem s Dinamem Minsk ve středu 30. srpna.

  Pro příznivce českého hokeje je jistě zajímavé, že klub z KHL začne přípravu v Pardubicích a v malé hale na východě Čech absolvuje ve středu a ve čtvrtek 19. a 20. července přípravný zápas proti Dynamu Pardubice, jistě zajímavý duel bude mezi HC Slovanem Bratislava a českým mistrem Kometou Brnou, v úterý 3. srpna v Brně a odveta na Zimním stadiónu Ondřeje Nepely v Bratislavě v úterý 15. srpna, první domácí přípravný zápas sehraje HC Slovan Bratislava v hlavním městě Slovenska 25.7. proti velmi atraktivnímu soupeři – Spartaku Moskva.

  Kádr HC Slovan Bratislava se postupně rozrůstá o nové hráče, ale momentálně je v přípravě jen šest obránců, osm útočníků a pochopitelně dva brankáři, mezi nimiž nechybí ani Jaroslav Janus, který se z české extraligy vrací na rodní Slovensko a znovu do KHL. Vedení klubu se netají tím, že by chtělo angažovat především slovenské hráče, ale z finančních důvodů bude muset angažovat řadu cizinců, novými hráči Slovanu jsou prozatím obránci Taimi Tommi a Pavel Vorobej, útočníci Jan Buchtele, Tomáš Hrnka a Juraj Mikúš.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje