6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM Ligy: Čtyři týmy začínají boje o baráž

  V pondělí konečně začíná boj o dvě místenky do baráže, o které se porvou čtyři týmy, které si na extraligu brousí zuby už delší dobu. Mezi čtyřmi vyvolenými překvapivě není Kladno, které bylo vyřazeno ve středu Ústím nad Labem.

  To se právě jako nejhůře postavený tým utká s Jihlavou. Co se týče statistik v základní části, tak by se mělo jednat o jasnou sérii, to se ale říkalo i o čtvrtfinále s Kladnem. Ústí můžou hrát do karet trumfy v podobě Martina Volkeho, skvělého brankáře s úchvatnou procentuální úspěšností (95,71%), a třech útočníků držících se na čele kanadského bodování WSM Ligy. Proti Rytířům byl největší zbraní David Tůma, který za deset zápasů ve vyřazovací části nasbíral 10 gólů a přidal pět asistencí. Na samé špici se vyhřívá Jaroslav Roubík se 17body  a na záda mu dýchá Jan Kloz s 16body na kontě.

  Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Jihlavy je Tomáš Harkabus s třemi góly a dvěma asistencemi. Bod na zápas si drží také Martin Kohout (jeden gól a čtyři asistence) a Richard Diviš (pět asistencí). Dukla se také může opřít o velice mladou dvojici brankářů. 22letý David Honzík, který odchytal v letošním playoff zatím čtyři utkání, si drží úspěšnost zákroků na krásných 92,91%. Ještě lepší bilanci má 16letý (!) Jakub Škarek, který se postavil proti Havířovu v jednom střetnutí, během něhož inkasoval dva góly a zaznamenal 94,44% úspěšných zákroků.

  S největší pravděpodobností by se mohlo jednat o velice vyrovnanou sérii. Ústí nad Labem, posíleno překvapivým vítězstvím nad středočeským „velkoklubem“ bude mít určitě velkou motivaci vyřadit dalšího favorita a pokusit se za pomoci štěstěny postoupit mezi extraligovou smetánku. Budou to mít ale velice těžké, jelikož Jihlava začíná na domácí půdě, kde v playoff i přes velký tlak Havířova ještě neprohrála. První velmi důležité utkání začíná v 17:30.

  Dalším semifinalistou je Slavia, která projela prvním kolem jako nůž máslem a v součtu s koncem základní části drží sérii osmi vyhraných zápasů v řadě. Pražané za to mohou děkovat komplexně složenému týmu, který má na soupisce jen jednoho hráče, jenž nezaznamenal žádný kanadský bod (pokud nebudeme počítat brankáře).Velká zásluha na postupu ale samozřejmě patří i brankáři Hylákovi, který ze 132střel propustil za svá záda jen pět a jeho procentuální úspěšnost se tak zastavila na úchvatných 96,21%.

  Proti nim se v sérii hrané na čtyři vítězná utkání postaví České Budějovice. To postoupilo mezi čtyři nejlepší po tvrdé řežbě s Přerovem 4:1 na zápasy i když v závěru pátého utkání ztratilo jednogólový náskok. Motor by v semifinále mohl využít nejen zkušenosti z minulé baráže, ale i produktivní hráče jako je Straka, Nouza či Květoň. Statistiky brankářské jedničky Ondřeje Bláhy jsou sice na velice pěkných číslech (92,81%), patří ovšem mezi golmany s nejhorší úspěšností zákroků z týmů hrajících semifinále.

  14. března – Semifinále WSM Ligy

  17:30 HC Dukla Jihlava – Hokej Ústí nad Labem s.r.o.

  17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Slavia Praha

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje