6.6 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM Ligy – První čtvrtfinále


  Už v 17:30 nás čeká duel mezi druhou Jihlavou a Havířovem, který postoupil jako nejlépe umístěný tým z předkola. Havířov se v této sérii bude moct opřít o parádní výkony v play-off, v němž zatím obdržel jen dvě branky, a ve dvou zápasech dokonce vůbec neinkasoval. S Litoměřicemi si poradil v pohodě 3:0 na zápasy. Ale i Jihlava se má o co opřít. V posledním utkání základní části se střetla právě s Havířovem, který přejela jasně 5:1, a navíc měla více času na regeneraci.

  České Budějovice kvůli neuspokojivým výkonům ke konci základní části, kdy stihly prohrát s Benátkami nad Jizerou či Mostem, odvolaly hlavního trenéra a do rozhodující části sezóny tak jdou s novým lodivodem. Jako třetí tým tabulky se tak postaví Přerovu, který také neměl zrovna oslnivý závěr základní části, ale nakonec dokázal uhájit postupovou šestku. Souboj těchto dvou ambiciózních klubů můžete sledovat od 17:30.

  V 18 hodin startuje duel čtvrté Slavie s pátým Prostějovem. Slavia na začátku ročníku šla od vítězství k vítězství a v jednu chvíli dokonce vedla tabulku. Pak ale přišlo nepovedené období na přelomu října a listopadu a od té doby začali Pražané postupně ztrácet a i přes vyvedený únor zůstali na čtvrtém místě. S elitou ale neztrácela krok. To Prostějov hrál na začátku přesně naopak. Září se Jestřábům vůbec nevydařilo a pohybovali se ve spodních částech tabulky. Pak ale přišel zlom a tým začal postupně sbírat body. V únoru měl dokonce sérii pěti vyhraných zápasů v řadě a sérii by mohl dokonce protáhnout i v play-off, pokud by neprohrál v divoké přestřelce s Kladnem 8:7.

  Ve stejný čas nás čeká také poslední dnešní zápas mezi vítězem základní části Kladnem a Ústím nad Labem. Rytíři mají do play-off připravený největší trumf v podobě Stacha a Bílka, kteří bourali rekordy WSM Ligy, a nyní by měli být oporou svého týmu. Ovšem ani Ústí není bez šancí. Mají v týmu totiž plno hráčů, kteří buď na Kladně hráli, nebo se o to pokoušeli a neuspěli. Tito hráči tak budou mít o motivaci navíc.

  29. února – První čtvrtfinále WSM Ligy

  17:30 HC Dukla Jihlava – HC AZ Havířov

  17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov

  18:00 HC Slavia Praha – LHK Jestřábi Prostějov

  18:00 Rytíři Kladno – HC Ústí nad Labem s.r.o.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.