6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – nováček Frýdek-Místek

  V současné době, kdy vrcholí nejkrušnější období všech hokejistů, jenž musejí podstupovat náročné letní přípravy se Vám naše redakce rozhodla přinést předběžné info o každém týmu naší druhé nejvyšší soutěže.


  Začneme nováčkem a tím je mužstvo z Frýdku-Místku. Kádr z pomezí Moravy a Slezska byl donedávna spíš outsiderem druhé ligy východní divize, kde okupoval spodní příčky tabulky. To se však změnilo počátkem minulé sezóny, když se frýdečtí dohodli s extraligovým Třincem na vzájemné spolupráci.

  Kádr byl téměř kompletně překopán, složen zejména z nadějných třineckých juniorů, ale také zkušenějších hráčů, kteří se do extraligového týmu Slezanů nevlezli. Za tým nastupovali např. lídr bodování Luka, zkušenostmi z NHL ostřílený Kaňa, polský reprezentant Chmielewski nebo juniorští reprezentanti Kovařčík s Cielencalou.

  Cíl byl jediný, postoupit do WSM ligy. To se frýdeckým i přes hodně kousající Vsetín ve finále druhé ligy nakonec povedlo. V kvalifikaci pak narazili na Jablonec a Tábor, ale i tam byl Frýdek-Místek nekompromisní.

  V současné době už u řeky Ostravice v rámci letní přípravy vyhlížejí novou sezónu. V té podle ředitele klubu Petra Popeláře rozhodně chtějí hrát důstojnou roli. Trenér Marek Malík započal letní přípravu 23. května a podle svých slov pro klubový web uvedl, že začnou pěkně zostra, přičemž hráče čeká podobný typ dřiny jako minulý rok.

  Co se týče kádru, tak klub moc zásadních změn ještě neuvedl. Jasné je, že se v týmu dále neobjeví loňský kapitán Pavel Kowalczyk, jenž své působení ukončil. Další jistou věcí je příchod dvaatřicetiletého Petra Kanky, který přišel z prvoligového Havířova. V nadcházející sezóně tak bude proti svým bývalým spoluhráčům nastupovat. Příbramský rodák má frýdecko-místeckému kádru rozhodně co dát. Má zkušenosti s extraligou a to nejen z minulého roku, kde v playoff nastoupil za Třinec v sérii proti Zlínu, když se mu podařilo ve čtyřech zápasech získat čtyři body. Celkově v naší nejvyšší soutěži odehrál celkem 91 zápasů, ve kterých si připsal celkem 24 bodů. Pravidelně nastupoval také v zámořské AHL, odkud se mu podařilo na 10 zápasů prokousat dokonce do věhlasné NHL. Tehdy v sezóně 2005/2006 vstřelil v dresu Los Angeles Kings dokonce jeden gól. To, že je stále ve formě prokázal i celou minulou sezónu v Havířově, kde vyhrál klubové bodování.

  Kádr čeká celkem sedm nahlášených přípravných zápasů. V průběhu srpna změří své síly pokaždé dvakrát (jeden domácí a jeden venkovní zápas) s účastníkem slovenské extraligy Martinem a budoucími rivaly z WSM ligy Přerovem a Prostějovem. Největší třešnička pro diváky však bude souboj s bratrským Třincem. Přesný rozpis těchto utkání naleznete na oficiálních stránkách klubu hcf-m.cz.

  Okolo rozlosování WSM ligy probíhalo mnoho sporů. Dnes už však můžeme jasně říct, že frýdecko-místečtí odstartují sezónu 7. září v daleké Kadani.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje