6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – HC Slovan Ústí nad Labem

  V období, kdy za sebou hráči mají krušné časy v podobě letní přípravy a absolvují první přípravné zápasy Vám přinášíme další předsezónní preview. Tentokrát přijde na řadu další severočeský klub, kterým nebude nikdo jiný než tradiční účastník HC Slovan Ústí nad Labem.


  Loňskou sezónu se ústečtí postarali asi o největší senzaci, když ve čtvrtfinále playoff vyřadili vítěze základní části Kladno. V semifinále se už ale překvapení nekonalo, když Severočeši podlehli favorizované Jihlavě v poměru 1:4. Celkové čtvrté místo je ale pěkným výsledkem za jinak ne zcela vydařenou základní částí, kde Slovan obsadil osmé místo.

  Co se budoucí sezóny týče, rozpočet týmu bude podobný tomu loňskému a bude se tedy pohybovat okolo 13 miliónům korun. S takovým rozpočtem nelze podepisovat nesmyslné smlouvy a od severočeských tak nelze čekat přehnané posilování. Naopak, loňský úspěch v playoff ukázal kvalitu některých hráčů, kteří jdou za lepšími smlouvami jinam. Obrovský zájem byl o třetího hráče loňského kanadského bodování Davida Tůmu, který nakonec odešel do Kladna. S týmem dále nebudou pokračovat ani zadáci Jan Pohl (Slavia), Ondřej Holomek (Zlín), Ondřej Smetana (Litoměřice) a forvardi Petr Tenkrát (Kladno) a Jiří Kuchler, jenž ukončil kariéru.

  Vedení klubu samozřejmě muselo tyto odchody „zalepit“ a zajistit si nové posily. Začněme útočníkem Danielem Vrdlovcem – sedmadvacetiletým rodákem z moravské Kopřivnice, který si prošel mnoha kluby, včetně pražské Slavie v dobách extraligové éry. Naposled působil v prvoligovém Šumperku, kde v 48 zápasech nasbíral 38 bodů. Další posilou do útoku bude třiadvacetiletý odchovanec Pardubic Jaroslav Moučka. Bývaly juniorský reprezentant do devatenácti let si ve svém mateřském klubu okusil dokonce extraligu, když v 75 zápasech nasbíral dva body za gól a asistenci. Naposled působil, stejně jako Vrdlovec na farmě Pardubic, v Šumperku. Na zkoušku přišli mladí talenti Aleš Furch (Slavia) a Vojtěch Komárek (Sparta). Pomoct vyztužit obranu by měl šestadvacetiletý Patrik Husák, jenž loni působil v Prostějově. V Ústí nebude hrát poprvé a v minulosti si zkusil jak českou (Sparta), tak slovenskou (Trenčín) extraligu. Další posilou do zadních řad bude sedmadvacetiletý Petr Přindiš, který loni působil v Přerově a Slavii. Letos bude tento vousáč budit respekt na severu Čech. Tým nadále povede trenér Miroslav Mach.

  Slovan má za sebou již dva přípravné zápasy, ve kterých v obou vítězně uspěl. V prvním případě si poradil s Benátkami nad Jizerou v poměru 4:3 a ve druhém s Litoměřicemi, které nakonec udolal 2:1. Severočechy ještě čeká dalších sedm přípravných zápasů s rivaly z WSM ligy Kladnem, Českými Budějovicemi, Kadaní nebo německými Lausitzer Fuchse. O první mistrovské body se Severočeši poperou 7.9. v Mostě.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje