6.6 C
Prague
Pátek, 21 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – HC Most

  V současné době, kdy vrcholí nejkrušnější období všech hokejistů, kteří musí podstupovat náročné letní přípravy se Vám naše redakce rozhodla přinést předběžné info o každém týmu naší druhé nejvyšší soutěže.


  Po nováčkovi z Frýdku-Místku se zaměříme na letos trochu šťastně zachraněný Most. Severočeský kádr se v naší druhé nejvyšší lize udržel jen díky lepší bilanci vzájemných zápasů s padajícím Šumperkem. Jak uvedl sportovní ředitel klubu Bohumil Slavíček pro klubový web hcmost.cz, sezóna byla i přes šťastný konec v podobě udržení zklamáním. Slavíček si s letošním kádrem představoval minimálně předkolo playoff a nakonec se musel strachovat o samotné udržení.

  Severočechy povede v nové sezóně v hlavní trenérské pozici Jiří Doležal. Trenér s bohatou hráčskou minulostí s mnoha starty v reprezentaci, dostal za úkol mančaft pozdvihnout na pozice vyšší než tomu bylo tento rok. Doležal tak nahradí dosavadního trenéra Josefa Beránka, jenž se s týmem nedohodl na dalším působení. Funkci asistenta bude plnit František Zíma, který má stejně jako Doležal hráčskou profesionální minulost a jako trenér zatím působil zejména u mládežnických nebo krajských celků.

  Co se týče hráčského kádru, Slavíček pro web hokej.cz web uvedl, že nadále počítá se spoluprací s extraligovým Litvínovem. Na severu Čech by se také mohly objevit posily ze zámoří. Mostecký klub se dohodl na spolupráci s Brandonem Contrattoem, jenž hledá talenty v americké nižší soutěži FHL. V klubu by měl nadále působit veterán Jan Alinč. V současnosti ještě není mediálně známa soupiska letošního mančaftu ani nové příchody. Dle dubnového rozhovoru se sportovním ředitelem Slavíčkem však vyplývá, že mužstvo by mělo posilovat a udržet si Vojtěcha Kubinčáka nebo sjednat návrat Tomáše Divíška.

  Nejen lepší příčky v tabulce musí mostečtí budovat. 335 lidí, což je průměr navštívení domácích zápasů je na druhou nejvyšší soutěže docela mizerný a zároveň nejnižší v lize.

  O tom jak je kádr připraven na sezónu se přesvědčí v celkem deseti přípravných zápasech. Pokaždé dvakrát (jeden domácí a jeden venkovní zápas) se mostečtí střetnou s rivaly z WSM ligy Benátkami, Litoměřicemi a Kadaní. Poté na konci srpna, odjedou na turnaj do německého Crimmitschau, kde okusí mezinárodní konkurenci v podobě druholigových německých celků Crimmitschau Bayreuthem nebo dánským Odensem. Přesný rozpis těchto zápasů najdete na oficiálním webu klubu hcmost.cz.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.