6.6 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – HC Most

  V současné době, kdy vrcholí nejkrušnější období všech hokejistů, kteří musí podstupovat náročné letní přípravy se Vám naše redakce rozhodla přinést předběžné info o každém týmu naší druhé nejvyšší soutěže.


  Po nováčkovi z Frýdku-Místku se zaměříme na letos trochu šťastně zachraněný Most. Severočeský kádr se v naší druhé nejvyšší lize udržel jen díky lepší bilanci vzájemných zápasů s padajícím Šumperkem. Jak uvedl sportovní ředitel klubu Bohumil Slavíček pro klubový web hcmost.cz, sezóna byla i přes šťastný konec v podobě udržení zklamáním. Slavíček si s letošním kádrem představoval minimálně předkolo playoff a nakonec se musel strachovat o samotné udržení.

  Severočechy povede v nové sezóně v hlavní trenérské pozici Jiří Doležal. Trenér s bohatou hráčskou minulostí s mnoha starty v reprezentaci, dostal za úkol mančaft pozdvihnout na pozice vyšší než tomu bylo tento rok. Doležal tak nahradí dosavadního trenéra Josefa Beránka, jenž se s týmem nedohodl na dalším působení. Funkci asistenta bude plnit František Zíma, který má stejně jako Doležal hráčskou profesionální minulost a jako trenér zatím působil zejména u mládežnických nebo krajských celků.

  Co se týče hráčského kádru, Slavíček pro web hokej.cz web uvedl, že nadále počítá se spoluprací s extraligovým Litvínovem. Na severu Čech by se také mohly objevit posily ze zámoří. Mostecký klub se dohodl na spolupráci s Brandonem Contrattoem, jenž hledá talenty v americké nižší soutěži FHL. V klubu by měl nadále působit veterán Jan Alinč. V současnosti ještě není mediálně známa soupiska letošního mančaftu ani nové příchody. Dle dubnového rozhovoru se sportovním ředitelem Slavíčkem však vyplývá, že mužstvo by mělo posilovat a udržet si Vojtěcha Kubinčáka nebo sjednat návrat Tomáše Divíška.

  Nejen lepší příčky v tabulce musí mostečtí budovat. 335 lidí, což je průměr navštívení domácích zápasů je na druhou nejvyšší soutěže docela mizerný a zároveň nejnižší v lize.

  O tom jak je kádr připraven na sezónu se přesvědčí v celkem deseti přípravných zápasech. Pokaždé dvakrát (jeden domácí a jeden venkovní zápas) se mostečtí střetnou s rivaly z WSM ligy Benátkami, Litoměřicemi a Kadaní. Poté na konci srpna, odjedou na turnaj do německého Crimmitschau, kde okusí mezinárodní konkurenci v podobě druholigových německých celků Crimmitschau Bayreuthem nebo dánským Odensem. Přesný rozpis těchto zápasů najdete na oficiálním webu klubu hcmost.cz.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje