6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Vinařství Dragomir: Poznejte kouzlo bulharských vín

  Vinařství Dragomir se zaměřuje zejména na výrobu červených vín z bulharských odrůd révy vinné. Skvělá vína nabízí i řada dalších bulharských vinařství. Ochutnejte tradiční odrůdy, které vás okouzlí svou chutí.

  Vinařství Dragomir

  Vinařství Dragomir se soustředí na odhalení neuvěřitelného potenciální bulharské přírody a tvorbu zajímavých a nezapomenutelných vín. Díky modernímu vinnému domu s moderní technologií je umožněna výroba špičkových vín. Hrozny jsou pěstovány ve dvou bulharských mikroregionech – v Trácké nížině v obci Belashchitsa a v obci Svirkovo. Na vinici jsou pěstovány odrůdy jako je Rubín, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Syrah a Petit Verdot.

  Vinařství Maryan

  Z bulharské oblasti stojí za zmínku rozhodně i vinařství Maryan. Myšlenkou tohoto vinařství je výroba malých sérií vín s pokračováním v tradicích výroby vína se spoustou lásky a víry v jedinečnost regionu Elena. Oblast vinařství kombinuje ty nejlepší podmínky pro vytváření jedinečných vín. Vybírány jsou pouze nejkvalitnější hrozny z pozorovaných vinic. Technologické vybavení je v souladu s klasickými technologiemi pro výrobu červených a bílých vín. Ve jménech vín je zpečetěn kousek bulharské historie a slavné Druhé bulharské království.

  Vinařství Katarzyna

  Skvělá vína můžete okusit také díky vinařství Katarzyna. Toto vinařství se nachází v nejjižnější části Bulharska. Jde o mimořádně úrodnou oblast pro pěstování vinné révy. Nachází se ve stejné zeměpisné šířce jako některé z nejznámějších vinařských oblastí v Evropě. Nachází se pouhé dva kilometry od hranic s Řeckem – na úpatí východních Rhodopů. Kromě červených a růžových vín můžete ochutnat také místní šumivá vína.

  Bulharsko je velmi úrodnou zemí pro pěstování vinné révy. Okuste některá z jedinečných vín, která překvapí svou chutí.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje