6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview: Nový ročník 2. ligy ČR začíná se řadou otazníků

  Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) schválil složení skupin pro následující druholigový ročník 2017-18. Hrát se bude zase ve třech skupinách. Přičemž ta západní bude mít jedenáct účastníků, Skupina Střed deset a na východě (tedy v takzvané moravsko-slezské skupině) se zřejmě představí osm týmů. Přihlášku podaly rovněž Poruba s Orlovou, naopak Jindřichův Hradec je třetím klubem, který do soutěže nenastoupí. Už dřív oznámily svou neúčast Technika Brno a Klášterec nad Ohří, oba kluby prodaly licenci jinam.


  Celek Technika Brno prodal licenci HC Letci Letňany, který skončil ve finále kvalifikace, kdy podlehl Dvoru Králové a Sokolov, který na jaře nezvládl skupinu o udržení a po letech měl druhou ligu opustit a zamířit do Krajského přeboru Karlovarského kraje, odkoupil licenci od Klášterce. Výkonný výbor ČSLH už schválil obě převedení práv účasti ve třetí nejvyšší soutěži. Baníku a Letcům nic nebrání v tom, aby od září v lize působili.

  Sokolov i Letňany se zařadí do skupiny Západ, kterou bude nakonec hrát jedenáct mužstev. Právě rozdělení týmů do skupin vzbuzovalo tradičně emoce. Hlavně původní návrh ČSLH, podle nějž by trojice podkrkonošských klubů přišla o derby. Nováček ze Dvora Králové nad Labem byl zařazen do skupiny Střed, zatímco Vrchlabí s Trutnovem by hrály na Západě, což se ale nakonec změnilo a v západní skupině budou diváci svědky všech tří podkrkonošských derby. Západní skupinu budou hrát hned tři nováčci – dva, kteří postoupili z krajských přeborů, tedy Dvůr Králové a Letňany a také Most, který sestoupil z 1. WSM ligy. Favority této západní konference bude pražská Kobra, Jablonec, který v minulém ročníku hrál se Vsetínem a Havlíčkovým Brodem o postup a také posílené Řinuty hrající na ledě středočeského Slaného.

  Ve skupině Střed je favoritem Havlíčkův Brod, kterému loni utekl jen o skóre postup do 1. WSM ligy. Nejvíce změn se očekávalo ve skupině Východ, kde HC Poruba jedná o vstup do nejvyšší polské soutěže a pokud mu jeho záměry vyjdou, bude druhou ligu ČR hrát se svým B-týmem, tedy juniorkou. Pro novou sezónu už se nebude hrát juniorská ligy, ale pouze liga staršího a mladšího dorostu. Některé juniorské kluby budou hrát Krajské přebory s muži, jako třeba ve Středočeském kraji, Poruba by v případě účasti svého A-týmu vedeného zkušeným koučem Alešem Flašarem, postavila juniorku do druhé ligy. Poruba má s polskými kluby dlouholeté přátelské vztahy, český trenér Rudolf Roháček vede Comarch Cracovii Krakov, Jiří Šejba trénuje slezské GKS Tychy, oporami svých celků jsou v polské nejvyšší soutěži čeští brankáři Žigárdy a Fikrt.

  Ačkoli už soutěž byla schválena Výkonným výborem ČSLH, stále může dojít ke změnám, jak už se ostatně stalo v minulých letech. „Skupiny Západ a Střed se budou hrát opět čtyřkolově, na Východě vzhledem k nižšímu počtu účastníků šestikolově,“ říká nový řídící pracovník třetí nejvyšší soutěže Pavel Setíkovský, bývalý hráč a manažer HC Škoda Plzeň. Druholigový ročník 2017-18 vypukne ve středu 13. září.


  Nejvíce změn lze očekávat ve skupině Východ, kde kromě Poruby, která by si v případě účasti v Polské hokejové lize, musela půjčit licenci od Karviné, která z finančních důvodů 2. ligu hrát nemůže. Finance trápí i Orlovou a Kopřivnice si našla těsně před začátkem ročníku sponzora v podobě automobilky Tatra.

  Složení druhé ligy pro sezonu 2017-18
  Skupina Západ (11 týmů):

  HC Kobra Praha, HC Vlci Jablonec, HC Vrchlabí, HC Trutnov, HC Děčín, HC Baník Sokolov, HC Řisuty, HC Draci Bílina, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem, HC Letci Letňany, HC Most.

  Skupina Střed (10 mužstev):
  BK Havlíčkův Brod, HC Tábor, HC Moravské Budějovice 2005, SKLH Žďár nad Sázavou, SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC Lední Medvědi Pelhřimov, IHC Písek, HC David servis České Budějovice, SHC Klatovy.

  Skupina Východ (8 celků):
  Draci Šumperk, SHK Hodonín, HK Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Nový Jičín, HC Tatra Kopřivnice, HC Orlová, HC RT TORAX Poruba 2011.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje