6.6 C
Prague
Čtvrtek, 1 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Samolepicí suché zipy 3M mají 1000 a 1 využití

  Už jste slyšeli o samolepicích suchých zipech Dual Lock? Využívají se v různých oblastech průmyslu od elektroniky až po nábytek. Nejsou totiž drahé a životnost mají daleko větší, než byste očekávali.

  Mnoho lidí 3M suchý zip vůbec nezná. Přitom domácím kutilům, kteří často vymýšlí, jak by zrealizovali různé své nápady, by mnohdy mohl ušetřit spoustu práce. O co tedy vlastně jde?

  Suchý zip jako náhrada šroubu či nýtu

  3M suché zipy jsou jednoduchým, pevným a snadno odnímatelným upevňovacím řešením, které může nahradit šrouby a nýty. Jedná se v podstatě o plastový suchý zip, respektive pásek, jenž funguje na podobném principu jako suchý zip. Na obou částech jsou výstupky (hlavičky hříbkovitého tvaru), které do sebe zapadají.

  Celý zip je poměrně tenký, má tloušťku 3,5 mm. Vyrábí se různé varianty, některé jsou určené pouze do interiéru, jiné i do exteriéru. Při výběru byste měli sledovat také hustotu pokrytí výstupky. Třeba 38 hlaviček na cm2 je střední hustota. Zip vydrží až 1000 cyklů spojení a rozpojení, je tedy vhodný třeba pro upevnění panelu, výplně, výztuhy, exponátu nebo jiných prvků. Zipy určené do exteriéru jsou odolné vůči vlhkosti i UV záření.

  Vyberte si svůj ideální zip

  Rádi byste 3M suchý zip použili, ale nevíte, podle čeho ho vybrat? V prvé řadě dle použití v interiéru nebo exteriéru, případně dle teplotní odolnosti. Dále podle toho, na jaké povrchy dobře přilne. Některé modely přilnou například na kov, sklo, plasty a lakované dřevo, ale neuchytí se na PP či PE plasty. Kritériem výběru bude pravděpodobně hustota výstupků, existují tři hustoty, a pak barva. Vyrábí se černé a transparentní zipy. Ve většině obchodů vám jsou schopní uříznout takovou délku zipu, jakou potřebujete.

  Nakupte 3M suché zipy online

  A kde zipy sehnat? Například v e-shopu Piskacasyn.cz, kde se dá pořídit i brusný kámen a mnoho dalšího vybavení pro kutily za dobré ceny.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje