6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview finále ČP playoff: Sparta hraje o mečbol.


  Pražané se dostali opět do vedení v sérii a pokud zvítězí i dnes, budou jen jednu výhru od titulu. V Liberci by tak mohli slavit v překvapivě krátkém čase. Severočeši proto musí dnes zvítězit, aby sérii protáhli, a mohli se do Prahy ještě vrátit na šestý duel.

  HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec

  Bílí Tygři doplatili ve třetím utkání na nedisciplinovanost a po výpadku na konci druhé třetiny bylo o utkání rozhodnuto prakticky po 40 minutách. Pražané se v polovině zápasu ujali vedení, když skóre otevřel Jan Buchtele. V závěru druhé části přišla řada na další sparťanské přesilovky a v rozmezí 101 vteřin inkasoval Liberec další tři branky. Snížení Radima Šimka na začátku poslední třetiny už nic neřešilo, a tak si Sparta připsala druhou výhru v poměru 4:1.

  Severočeši neunesli vývoj duelu, dopouštěli se zbytečných faulů a celkově si vysloužili 11 menších a dva vyšší tresty. Sparťané dokonale zužitkovali nabídnuté příležitosti a využili hned tři přesilové hry. Po Buchtelem se prosadil Jaroslav Hlinka ve dvojnásobné výhodě, další klasickou přesilovku proměnil Juraj Mikúš. Liberci se skoro nic nedařilo, Michal Bulíř ještě v první třetině ani nedokázal zakončit při trestném střílení po faulu na jeho osobu. Pokud chtějí Bílí Tygři ve čtvrtém duelu uspět, musí se vyvarovat hloupých faulů a zapracovat na disciplíně. Také musí efektivněji proměňovat brankové šance, jinak jim hrozí ztráta dvou zápasů na Pražany. Zápas dochytal Marek Schwarz, kdo bude stát v liberecké brance dnes?

  Stav série 2:1

  Úterý 19. dubna – 4. zápas finále TELH:

  18:20 HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje