6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview finále ČP playoff: Půjde Sparta do vedení 2:0 na zápasy?


  Ve včerejším úvodním utkání finálové série zvítězila Sparta nad Libercem 3:1 poté, co otočila vývoj zápasu ve druhé třetině. Obrat Pražanů režíroval Jaroslav Hlinka, který se na sparťanské výhře podílel třemi body. Po dnešku by Sparta mohla jít do dvouzápasového vedení před stěhováním série do Prahy.

  Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha

  O tom, že Sparta přivodí Liberci první porážku v playoff a první prohru po 14 zápasech, rozhodla prostřední část. Bílí Tygři měli několik dobrých příležitostí, aby odskočili na průběžných 2:0, ale jejich šance zahodili. Naopak Miroslav Forman a také autor nahrávky na první gól Jaroslav Hlinka proměnili brejkové situace Sparty a rázem byl stav utkání 2:1 pro Spartu. Ve třetí třetině navíc přidal uklidňující pojistku z přesilové hry Jan Buchtele, který tak napodobil libereckého Michala Řepíka při jeho trefě v početní převaze v první třetině. Také u poslední branky Sparty měl prsty kapitán Hlinka a třemi body se vyhoupl do čela kanadského bodování vyřazovacích bojů. Má tak nakročeno k bodově nejúspěšnějšímu playoff kariéry.

  Oba týmy dokázaly využít po jedné přesilové hře. Tomáš Pöpperle dokonale zastínil Jána Lašáka. Sparťanská jednička si připsala 32 úspěšných zákroků a hlavně díky němu se sparťané mohli radovat z úvodní výhry ve finále. Liberec doplatil na nevyužité šance, naopak Sparta byla velice efektivní. Bílí Tygři tak musí dnes zvítězit, pokud se nechtějí dostat do nepříjemné situace. Liberci však bude chybět Martin Bakoš v příštích dvou zápasech po trestu od disciplinární komise za zákrok holí na Jana Švrčka.

  Stav série 0:1

  Pátek 15. dubna – 2. zápas finále TELH:

  17:20 HC Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje