6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview čtvrtfinále ČP playoff: V Plzni a Hradci začínají první čtvrtfinálové série


  V prvním hracím dni čtvrtfinále se nám představí hned čtyři týmy. Čtvrtá Plzeň se utká s pátou Olomoucí, zatímco třetí Hradec bude bojovat o první bod s Mladou Boleslaví.

  HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc
  V 17:20 nás čeká první střetnutí mezí domácí Plzní a hosty z Olomouce. Plzeň sehrála o poznání lepší základní část než v minulém roce a to i díky nejlepšímu střelci Tipsport extraligy Dominiku Kubalíkovi, který se mimo jiné stal nejmladším králem střelců v historii extraligy. A ani co se týče obsazení brankářského postu tým Michala Straky nestrádá. Jednička Matěj Machovský odchytal letos za Plzeň 48 zápasů, vychytal čtyři čistá konta a jeho úspěšnost zákroků se zastavila na krásných 91,96%. Navíc dostal pozvánku do reprezentace na dvojutkání s Ruskem, což svědčí o jeho kvalitách.

  Kvalitního brankáře má ale i Mora, tedy lépe řečeno toho nejlepšího. S úspěšností 92,96% a průměrem 1,83 obdržených branek na zápas se stal Branislav Konrád vládcem v těchto statististikách a dotáhl Olomouc až na páté místo (minulý rok 13.). Nejproduktivnějším hráčem mužstva se stal s přehledem Dávid Buc, jenž ve 44 utkáních nasbíral 31 bodů.

  Čtyřikrát se oba dva celky střetly v letošní sezóně, přičemž v prvních dvou dominovala Olomouc, zatímco v posledních dvou dokázala zvítězit Plzeň.

  Mountfield HK – BK Mladá Boleslav
  Boleslav už minulý rok sehrála poměrně vyrovnané čtvrtfinále s Třincem, i když nakonec padla 4:1 na zápasy. Čtvrtfinále si ale svěřenci Františka Výborného tehdy museli vydobýt v předkole s Plzní, kterou nakonec porazili poměrem 3:1. Letošní sezóna se Boleslavi povedla mnohem lépe a tak si během zápasů o poslední dvě místa ve čtvrtfinále mohla odpočinout a dopilovat svou hru, jíž se prezentovala v základní části. Důležitými strůjci postupu byl nejen skvělý brankář Rittich, ale také reprezentanti Marek Trončinský (28 bodů), Tomáš Urban (33 bodů) a Richard Jarůšek (30 bodů), kteří zazářili zejména na turnaji o pohár Prvního programu.

  Ani Hradec nesehrál základní část špatně. Na konci února sice Mountfield držel sérii čtyřech porážek v řadě, v březnu ho ale čekali zápasy s Karlovými Vary a Pardubicemi, které jako favorit dokázal vyhrát. Celkem si Hradec v sezóně připsal 88 bodů za 24 výher v základní hrací době, čtyři výhry v prodloužení, osm proher v prodloužení a 16 proher v základní hrací době. Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal Jaroslav Bednář, jenž v sezóně posbíral 44 kanadských bodů za 13 gólů a 29 asistencí.

  14. března – 1. zápasy čtvrtfinále Tipsport extraligy
  17:20 HC Škoda Plzeň – HC Olomouc
  18:00 Mountfield HK – BK Mladá Boleslav


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje