6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview 4. kola WSM ligy

  Máme za sebou start nové sezóny letošního ročníku WSM ligy, po třech kolech vede favorizovaná Slavia, bez bodu jsou na posledních místech Litoměřice a také překvapivě České Budějovice, které ale mají zápas k dobru. Nováček z Frýdku – Místku prozatím plní roli předpokládaného černého koně a kromě nezdařilé premiéry s Kadaní si vedl zatím vítězně. Přinášíme vám preview čtvrtého kola.

  ČEZ Motor České Budějovice – HC Most

  Jak jsme již uvedli, favorizovaným Budějovicím se prozatím příliš nedaří. Jihočeši sice vynechali druhé kolo s Jihlavou, které se bude dohrávat v prosinci, v ostatních dvou zápasech ale prohráli. Nepřemohli prozatím první Slavii a druhou Třebíč. Nelze tedy dělat pesimistické závěry, od Budějovic se čeká, že se vzchopí právě v zápase s Mostem. Ten ve třech kolech urval jediný bod s rivalem z Ústí, když prohrál až po samostatných nájezdech. V dalších dvou kolech jej čekaly dva hanácké kluby. V prvním případě na půdě Přerova odjížděli Severočeši s hořkou porážkou 5:1, v tom druhém trápil na domácí půdě Prostějov, který v závěru otočil na konečných 3:4. Most, ač jako papírový outsider soutěže ukázal jak umí „vystrčit drápy“, naproti tomu houževnaté Budějovice už by potřebovaly vyhrát.


  HC Benátky nad Jizerou – Horácká Slavia Třebíč

  Benátky neměly pro začátek sezóny lehký los, v prvních dvou kolech narazily na dva favority soutěže – pražskou Slavii a Kladno. Z obou zápasů si odnesly bod za prohru v prodloužení – slušná bilance na souboje proti takovým soupeřům. Ve třetím kole Benátky narazily na Jihlavu a zejména díky  vydařené poslední třetině se jim podařilo vyhrát těsně v poměru 2:3. Co se týče Třebíče, ten má sezónu rozjetou skvěle a dokazuje, že by měl být ambicióznější než v té minulé, kdy ani nepostoupil do vyřazovacích bojů. Mužstvo z Vysočiny porazilo Přerov i Budějovice, body ztratilo pouze proti Prostějovu, který jej udolal v prodloužení.

  HC Stadion Litoměřice – Hokej Ústí nad Labem

  Litoměřice jsou zatím bez bodu, v prvních dvou kolech jim byly osudné dva slezské kluby – Frýdek a Havířov. V prvním případě jim byla dlouhá cesta přes celou republiku zhořčena trpkou porážkou s Havířovem v poměru 1:4, v tom druhém opačnou cestu absolvoval Frýdek–Místek, který ale jen přejel po zápase s Kadaní. Utkání bylo po dvou třetinách bezgóĺové, Slezané nakonec skórovali ve 46. minutě a výsledek už pak ubránili. V třetím kole pak Litoměřičtí nestačily na favorizované Kladno. To Ústí na začátek sezóny zvládla obě Severočeské derby, jak s Mostem (po prodloužení), tak s Kadaní. Výhře nasvědčovalo také utkání s Frýdkem-Místkem, když Severočeši na slezské půdě vedli po dvou třetinách už o tři góly 3:6. Frýdek ale předvedl famózní třetí třetinu, ve které otočil na 7:6.

  HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek

  Tak tohle bude zajímavý zápas. Souboj dvou postupových týmu z posledních dvou let, které na sebe pamatují ještě z druhé ligy. Tentokrát půjde o úplně jiný souboj než býval dřív, Frýdek se stal loni třineckou farmou a Přerov hrál na nováčka velmi vydařenou sezónu. Přerovu se ale zatím tolik nedaří, porazil jen podceňovaný Most, v dalších zápasech pak nestačil na Třebíč a překvapivě ani Kadaň. Frýdek dopadl s Kadaní podobně, také ztratil všechny tři body. V dalších dvou zápasech už byl ale bodově stoprocentní, když jednogólovou výhru vybojoval jak s Litoměřicemi, tak v přestřelce s Ústím.

  LHK Jestřábi Prostějov – SK Kadaň

  Prostějovští mají letos velké ambice, chtěli by dosáhnout semifinále play-off. V úvodu sezóny se o výsledek museli celkem dvakrát přetahovat v prodloužení. V utkání s Jihlavou tahali za kratší provaz a odnesli si pouze bod, s Třebíčí to byli naopak oni, kdo po prodloužení vyhrál. Ve třetím kole si pak poradili s Mostem, který zdolali o gól v poměru 3:4. Zato Kadaň byla se svým opravdu mladičkým kádrem před sezónou pasována jako jeden z největších outsiderů nadcházející sezóny. Kadaňské jakoby to nakoplo a i díky velice produktivního Kůse se zatím výsledkově činí. V prvním kole si poradili s Frýdkem, ve třetím s Přerovem. Prozatímním úspěchům se vymyká vysoká prohra 9:3 s rivalem s Ústí nad Labem.

  HC AZ Havířov 2010 – HC Dukla Jihlava

  Slezané si v prvním kole poradili s Litoměřicemi v poměru 4:1. Čekaly je ale dva tradiční silné kluby – Kladno a pražská Slavia. Z těchto dvou zápasů by byli havířovští nejspíš vděční za jakoukoli bodovou nadílku, což se jim nakonec tříbodově povedlo. O gól doma zdolali Kladno, ve třetím kole pak také o gól prohráli s neporaženou Slavií. Slezané tak ukázali svou letošní formu. Jihlava má za sebou teprve dva zápasy, neboť druhé kolo s Budějovicemi bylo přesunuto na prosinec. V prvním kole si družstvo z Vysočiny na domácím prostředí poradilo v prodloužení s Prostějovem. V dalším zápase podlehlo o gól rozjetým Benátkám.

  Rytíří Kladno – HC Slavia Praha

  Nejspíš nejzajímavější duel kola, souboj dvou favoritů a tradičních klubů zároveň. Rytíři se v prvním kole trápili s Benátkami, které porazili až po prodloužení. V druhém kole cestovali do dalekého Havířova, kde se zrodilo překvapení. Rytíři si ze zhruba 400 km vzdálené destinace neodvezli ani bod, když prohráli 2:1. V posledním zápase s Litoměřicemi ale potvrdili roli favorita a zvítězili 4:2. Oproti tomu pražská Slavia letos ještě neprohrála. Porazila papírově silné Budějovice, stejně jako Kladno se trápila s Benátkami, které udolala až po prodloužení a naposled o gól porazila Havířov 2:1.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje