6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview 3. semifinále WSM Ligy – Potvrdí Slavia skvělé výkony?


  Druhá semifinále už jsou za námi a tak se nám začíná pomalu vyjasňovat, které týmy se podívají do baráže a které naopak skončí před jeho branami. Dnes se série přesouvají na ledy hůře postavených soupeřů, což bude rozhodně vzpruha pro senzačně hrající Ústí a naopak starost pro trápící se Budějovice.

  HC Motor České Budějovice – HC Slavia Praha

  Série, která táhne. Tak by se dalo popsat čtvrtfinále mezi Českými Budějovicemi a Prahou. Na oba duely totiž do šesti tisícové Budwar arény zavítal plný dům a je vidět, že souboj těchto dvou velice kvalitních týmů s extraligovými zkušenostmi diváky zajímá.

  Druhý duel začala opět lépe Slavia. V čase 6:00 se prosadil Tomáš Jiránek. Druhá třetina byla opět v režii hostí, tedy alespoň co se týče gólů. Ve 25. minutě využil přesilovku Peter Hraško a o pět minut později rozvlnil síť domácích Nathan Robinson. Motor sice střílel a měl dvojnásobnou střeleckou převahu, jenže dvě branky v časech 50:23 a 50:44 úplně zlomily odhodlání Českobudějovických. Ti se pak zmohli jen na pouhé snížení a zápas tak skončil dalším vítězstvím Slavie.

  Stav série: 0:2

  HC Dukla Jihlava – Hokej Ústí nad Labem s.r.o.

  Nejvíce se na druhý bod nadřela Jihlava. Zápas jako na houpačce otevřel v čase 2:08 Aleš Jergl po vyloučení Ústeckého Antonína Melky. Jenže v polovině první třetiny po osmi sekundách přesilové hry vyrovnal Jan Pohl. To domácí nezlomilo, ba naopak. Domácí se drali za pukem a v devatenácté minutě přišla zasloužená odměna. Druhá část ale patřila hostům. Ti nejprve už po půl minutě hry podruhé v utkání vyrovnali a sedm minut na to přidali další branku. Jenže Jihlava ve své střelecky nejplodnější třetině dokázala opět skórovat a do kabin se tak šlo za stavu 3:3. Bezprostředně po startu závěrečné části vystřelil Dukle vedení Aleš Jergl. To ale vydrželo pouhé dvě minuty. Do konce základní hrací doby už nikdo nedokázal překonat brankáře a tak se podruhé v sérii prodlužovalo. V nastavení byli naopak aktivnější hosté, přestříleli soupeře poměrem 3:7, ale kýžené vítězství to nepřineslo. V 67. minutě se totiž Michal Důras prosmýkl Ústeckou obranou a získal tak důležité vedení 2:0 na zápasy.

  Stav série: 2:0

   

  18. března – 3. semifinále

  18:00 HC Slavia Praha – HC Motor České Budějovice

  18:00 Hokej Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje