6.6 C
Prague
Pátek, 21 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Na Světový pohár také s Jaškinem!


  Nový kouč českého hokejového národního týmu spolu s ostatními trenérskými kolegy vyplnil poslední volná políčka a donominoval 7 hráčů na zářijový Světový pohár do Toronta. Asi největším překvapením je nominace Dimtrije Jaškina ze St. Louis, chybí naopak věčně opomíjený Jiří Hudler. „Hudler byl nejtěžším rozhodnutím, protože víme, že je to výborný hráč. Strávili jsme nad tím strašně moc času, zvažovali pro a proti, nakonec rozhodlo, že se nám nevešel do prvních dvou formací,“ objasnil Jandač překvapivý tah před novináři.

  Do nominace se nevešel ani bek Tomáš Kundrátek, který strávil uplynulou sezonu v KHL v dresu Slovanu Bratislava. Z právě skončeného mistrovství světa v Rusku si z hráčů, kteří oblékli český dres, vysloužili pozvánku obránce Michal Jordán a útočník Radek Faksa. Již v předběžné nominaci pak figurovali Radek Pastrňák, Tomáš Plekanec a Michal Kempný. Na Romana Červenku se nedostalo. Již před pár dny vyšlo najevo, že veterán Jaromír Jágr do Toronta nepřicestuje.

  Konečná nominace:

  Brankáři: Petr Mrázek (Detroit/NHL), Michal Neuvirth (Philadelphia/NHL), Ondřej Pavelec (Winnipeg/NHL).

  Obránci: Radko Gudas (Philadelphia/NHL), Michal Kempný (Omsk/KHL), Roman Polák (San Jose/NHL), Andrej Šustr (Tampa/NHL), Jakub Nakládal (Calgary/NHL), Zbyněk Michálek (Arizona/NHL), Michal Jordán (Carolina/NHL).

  Útočníci: David Krejčí, David Pastrňák (oba Boston/NHL), Michael Frolík (Calgary/NHL), Martin Hanzal (Arizona/NHL), Tomáš Hertl (San Jose/NHL), Ondřej Palát (Tampa/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Vladimír Sobotka (Omsk/KHL), Jakub Voráček (Philadelphia/NHL), Milan Michálek (Toronto/NHL), Aleš Hemský (Dallas/NHL), Radek Faksa (Dallas/NHL), Dmitrij Jaškin (St. Louis/NHL).

  Foto: sport.cz


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.