6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Itálie se poprvé po 60 letech nepodívá na MS, Buffon končí v slzách

  „Omlouvám se za celý italský fotbal,“ vyhrknula ze sebe s roztřepaným hlasem brankářská legenda Gianluigi Buffon poté, co její „squadra azzurra“ nestačila v baráži na Švédsko a po dlouhých 60 letech bude chybět na vrcholném světovém šampionátu. Pro 39letého matadora to byla zároveň derniéra v dresu Itálie.


  Celý zápas obléhali branku Švédů, zejména ve 2. poločase vyvinuli místy až drtivý tlak, kýžené branky ovšem nedosáhli. Po smolné porážce 0:1 ve Švédsku mohou dát Italové MS v Rusku sbohem. Jedna z největších fotbalových velmocí bude na světovém šampionátu chybět více než po půlstoletí!

  Však také sami hráči si to moc dobře uvědomovali. Skleslé pohledy, hlavy v dlaních, trávník na San Siru posloužil jako matrace pro ležící těla nešťastných hráčů z Apeninského poloostrova. „Je to obrovské zklamání. Nejen pro mě, ale především pro italský fotbal. Nepodařilo se nám to, co mohlo být opravdu důležité pro celou naši zemi a mohlo mít pro ni pozitivní sociální dopad. To je jediná lítost, kterou teď v sobě mám,“ utrousil Buffon, přičemž jen těžko zadržoval slzy.

  Pro Itálii je nepostup na mistrovství světa hotovou sportovní tragédií. Populární italský tisk si také nebere servítky. „Apokalypsa, nesnesitelný kolaps, fotbalová ostuda!“ To vše znělo divokými italskými ulicemi během rána, a dost možná bude znít ještě dlouho. „Arrivederci, Italia! Katastrofa má tmavě modrou barvu a příchuť slz Gigiho Buffona, jehož srdce je zlomené! Šestá účast na světovém šampionátu, díky níž by vstoupil do historie, pro něho zůstane jen nesplněným snem,“ přidává server La Reppublica.

  Loučící se Buffon, již dávno žijící legenda italského fotbalu, nakonec musel vzít vše jako realitu. „Loučím se s reprezentací, ale o budoucnost italského fotbalu strach nemám. Dokáže si přiznat pravdu do očí, má dostatek odhodlání, schopností i hrdosti, aby našla způsob, jak se z této situace dostat znovu vzhůru na vrchol,“ zakončil Buffon svůj rozhovor do kamery.

  Byl jeho posledním. Tedy coby v dresu své milované vlasti.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje