6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  10 štíhlých domů s šířkou jen 5 m

  Dome mohou v budoucnu sehrát na trhu s bydlením klíčovou roli. Jejich schopnost šetřit náklady a zároveň životní prostředí však již nyní oslovuje lidí po celém světě. Někteří se dokonce rozhodli pro rekordně úzké dome, jejichž šířka nepřekročila ani 5 metrů. 10 z takových domů zaujalo i nás.

  House in Minami-Tanabe (Osaka, Japonsko)

  V Japonsku jako v zemi známé důrazem na minimalismus takové domy přibývají poměrně rychle. Takovým je i přes 3,5 m široký prosklený byteček v jedné z lukrativních čtvrtí Osaky.

  Width House (Tokio, Japonsko)

  Dalším dobrým příkladem japonského minidomu je Width House. Ten je ještě užší než výše uvedený objekt z Osaky. Se šířkou 1,8 m zároveň patří k nejužším domům planety.

  House 304 (Ho Či Minovo město, Vietnam)

  Na východě Asie ještě zůstaneme, ale za dalším domem se již podíváme do Vietnamu. V Ho Či Minově městě totiž stojí 3,5-metrové útulné sídlo, jehož součástí je i malé atrium.

  Skinnyscar (Rotterdam, Nizozemsko)

  Nejužší dome nechybí ani v Evropě. Rotterdamský Skinnyscar s šířkou 3,4 m údajně patří i díky svému modernímu vzhledu k těm nejkrásnějším a nejútulnější.

  The Coach House (Londýn, Velká Británie)

  Jeden z nejnovějších londýnských dome disponuje šířkou 3,35 m jen z přední části. Ta zadní je totiž vybudována ve tvaru písmene L, což jí prostor trochu rozšiřuje.

  Starter Home No1 (Louisiana, USA)

  Jen 3,2 m široký dům z americké Louisiany patří do série dome Starter Home. Těch se i díky vysoké poptávce po dome s tradičním designem v USA vybudovalo několik.

  House W (Taipei, Taiwan)

  Další sídlo, které se pro změnu nachází na Taiwanu, zaujme zejména vzhledem. 3,7-metrový objekt vypadá jako otočený lodní kontejner, akorát je štíhlejší než jiné kontejnerové domy.

  Pirajá House (Sao Paulo, Brazílie)

  Několik rekordně úzkých dome se najde i v Brazílii. 4-metrový Pirajá House ze Sao Paulo byl dokonce se svými 2 patry vybudovaný jako bydlení pro rodinu s dětmi.

  3500 Millimetre Home (Jakarta, Indonésie)

  Při tomto domě je údaj o jeho šířce známý již ze samotného názvu. 3,5-metrový objekt však více než šířkou oslní nadstandardním vybavením a elegantním moderním vzhledem.

  Love2 House (Tokio, Japonsko)

  V Japonsku jsme tuto desítku otevřeli, japonským dome ji i uzavřeme. 2,5 m široký minidom z Tokia patří spolu s výše zmíněným domem Width House k nejužším v zemi.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje