6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Reprezentaci chybí lídři, kdy bude šance na úspěch?


  Všichni si jistě pamatujeme éru fotbalistů jako Šmicer, Poborský, Nedvěd nebo Čech. Reprezentace prošpikovaná prvotřídními hráči nejlepších klubů světa a hlavně TOP lídrů. Mnoho hráčů dokázalo vzít míč, obejít hráče a zakončit pod břevno. Když ne to, dokázali si říct, měli slovo v kabině a respekt od všech ostatních. Kluci k nim vzhlíželi jako k hrdinům, trenér jim naslouchal a v zahraničí měli zvučné jméno. To je to, co současnému týmu chybí.

  Ještě předloni bychom zde pár přirozených lídrů nalezli. Ať už to byl Čech, Rosický nebo třeba opora francouzského Bordeaux Jaroslav Plašil. Ti měli zahraniční zkušenosti, byli to pracanti a pro spoluhráče jakési vzory. Jak řekl Pokorný před odchodem do Francie: ,,Jarda je ve Francii více než známý. Lidé ho tam mají rádi, je to symbol zahraničních hráčů. Jak na hřišti, tak i mimo něj ho tam všichni uznávají. Také aby ne. Byl kapitánem v nejlepší éře klubu. Rozhodně bych chtěl dokázat to co on, ale je to spíše ve hvězdách.“


  Tehdy, po EURU 2016 začala generační obměna. Plašil s Čechem ukončili reprezentační kariéru, to samé Rosický kvůli sérii zranění. Z týmu se vytratili i zkušení Sivok s Kadlecem, kteří si pohoršili přestupem do Izraele a Sparty. I to totiž rozhoduje o reprezentaci. Zvučnost klubu. Kdyby Sivok zůstal v Besisktasi a letos s ním hrál Ligu Mistrů, byl by zřejmě kapitánem a tahounem reprezentace on. I přesto, že by se jeho herní projev od toho v Maccabi tolik nelišil.

  Kdo tedy reprezentaci chybí? Hráč s mezinárodními zkušenostmi a velkým slovem v kabině! Nejzkušenějším hráčem může být Marek Suchý. Ten zkušenosti již získal, bohužel ale jen za Basilej. Nechci zde shazovat tým, který hrál osmifinále Ligy mistrů a dokonce porazil Manchester City, ale úroveň je od předních týmů Premier League nebo Bundesligy jinde. To samé můžeme říci o Tomáši Vaclíkovi, byť jsou brankáři to, na co lze do budoucna spoléhat. Tomáš Koubek dokonce vytáhl Rennes na 6. místo Ligue 1!

  Dalším by mohl být Vladimír Darida, i ten má ale větší potenciál než uhrává. Hertha Berlín hraje dobrý fotbal a Vladimír pravidelně nastupuje, ovšem klub nemá takové jméno a hráči v něm nejsou stěžejní.

  Kdo by se tedy mohl stát lídrem?

  Do budoucna může být velkým závazkem Patrik Schick, který bude od léta patřit AS Řím. Pokud bude mít formu a probojuje se do A-týmu, může to být on, kdo nabere nespočet zkušeností. To samé lze platit o Jakubu Janktovi, ale jen pokud přestoupí z Udinese. Přeci jen, je to klub z dolního středu tabulky. Spekulovalo se o odchodu do Arsenalu, který by mohl být pro talent roku ideálním! Z Anglie lze mluvit i o Tomáši Kalasovi, který patří Chelsea, momentálně hostuje ve Fulhamu. I on už by se měl usadit v první lize! Spolu s Markem Suchým  by mohli být dvojicí neprůchodných stoperů.

  A co dokonce Michael Krmenčík? Pokud by odešel do Anglie, kde o něj mají veliký zájem, v kariéře by mu to také velmi pomohlo. Mohl by se stát tím pravým kanonýrem,který zažije křest ohněm.

  Když se vše toto vyplní, a do reprezentace se vrátí lídři, můžeme opět očekávat éru krásného fotbalu!

  [ssba-buttons]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje