6.6 C
Prague
Úterý, 25 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Kvalifikace o WSM ligu je ve své třetině


  Dva týmy ze západní a jeden z východní skupiny 2. ligy. Ač se to týmům z východní divize nelíbí, takový je systém postupu do kvalifikace do naší druhé nejvyšší soutěže WSM ligy. Ze západu se do kvalifikace podařilo „prokousat“ Kohoutům z Tábora a Vlkům z Jablonce nad Nisou. Ve východní části to byl Frýdek-Místek, který se do poslední třetiny pátého zápasu rval o postup se Vsetínem. Zatím za sebou máme dva zápasy, po kterých je na tom zatím bilančně nejlíp Frýdek.

  Právě třinecká farma je pasována na favorita kvalifikace. Tým z pomezí Moravy a Slezska má za sebou sice velice náročnou sérii se Vsetínem, když se až do poslední sekundy strachoval o výsledek, ale přesto je složen z profesionálů se zkušenostmi z extraligy a jiných vyšších soutěží a počítá se s ním nejvíc. Mezi nejvýraznější postavy frýdeckého klubu patří např. lídr kanadského bodování východní části Vladimír Luka. Karvinský rodák ve svých třiatřiceti letech letos debutoval v extralize, když dokonce jednou skóroval. Mezi další tahouny patří např. polský reprezentant Aron Chmielewski, borec s pár starty v NHL Tomáš Káňa nebo hrdina finálové série se Vsetínem David Klimša. V bráně nemají frýdečtí jednoznačnou jedničku, mezi tyčemi se alespoň ve finálové sérii se Vsetínem střídal Šimboch s Danečkem. Frýdek si ve svém prvním střetnutí kvalifikace poradil s Táborem v poměru 4:1 a potvrdil tak svou favorizovanou pozici.

  Konkurent z Tábora se může pyšnit druhým místem ze základní části. V playoff, v obou případech ve čtyřech zápasech, zdolal ve čtvrtfinále Havlíčkův Brod a v semifinále Žďár nad Sázavou. Jihočeši mají zkušenosti z kvalifikace již z minulého roku. Tam jim ale plány „zhatil“ Přerov. Mezi největší ofenzivní stroje patří bezesporu vítěz kanadského bodování západní skupiny Jakub Matušík. Prostor mezi tyčemi střeží odchovanec Českých Budějovic Tomáš Klestil. Jihočeši vstoupili do kvalifikace skvěle, když doma kanonádou „přejeli“ Jablonec 8:2. Další, již zmíněný zápas na dalekém severu Moravy, jim ale výsledkově nevyšel. Ale jen výsledkově, Tábor totiž neodehrál vůbec špatné utkání, Jihočeši několikrát trefili tyč a zejména v poslední třetině soupeře přehrávali. Prohra 4:1 tak úplně nekoresponduje s hrou.

  Překvapením kvalifikace jsou Severočeši z Jablonce nad Nisou. Šestý tým základní části západní divize si nejprve ve čtvrtfinále playoff poradil ve čtyřech zápasech s Vrchlabím, poté jej čekala náročná bitva s Kobrou Praha. Jablonečtí do série vstupovali jako mírní outsideři, ale po pěti zápasech nakonec sérii vyhráli, a za obrovského nadšení postoupili do kvalifikace. Mezi nejproduktivnější hráče Severočechů patří Lukáš Tondr Kamilem Bříškou, bránu střeží borec se zkušenostmi z extraligy Jiří Stejskal. Ten do nejvyšší soutěže párkrát nakouknul v dresu Liberce. Jabloneckým se první zápas s Táborem vůbec nepodařil a v již zmíněném utkání prohráli vysoko 8:2.

  Máme za sebou teprve první třetinu kvalifikace, po které není pochopitelně nic rozhodnuto. Největším favoritem je Frýdek-Místek, který jakožto třinecká farma, nebere nic jiného než postup. Frýdečtí zatím svou roli favorita potvrdili, avšak předvedená hra úplně neodpovídala výsledku a můžeme čekat, že Slezany sok z Tábora ještě potrápí. Jihočeši jsou v kvalifikaci potřetí za sebou a o postup se ještě určitě budou chtít porvat. V neposlední řadě jsou tu ještě Severočeši z Jablonce, kteří jsou tak trochu překvapením kvalifikace. I ti se ale své šance budou určitě chtít chopit. Napravit vysokou prohru z  Tábora se pokusí na prvního apríla doma, když budou hostit favorita z Frýdku. Jablonec zde pochopitelně nemá co ztratit a jakýkoli bod by byl překvapením.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.