6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Čím se bílá cihla liší od červené a inovace ve stavebnictví

  Trh stavebních materiálů se proměňuje a především zvětšuje. Tu stejnou věc dnes seženete v mnohých provedeních a kolikrát vlastně nevíte, po čem sáhnout, protože si nejste jistí rozdílem. Jak je to s červenými a bílými cihlami? A slyšeli jste už o kompozitních roxorech?

  Červené cihly jsou vyrobené z jílu zpracovaného pod vysokou teplotou. Bílé cihly se ovšem vyrábí z mixu vápna, křemenného písku a vody. Jaké rozdíly z toho plynou?

  Horší a lepší nelze jednoznačně definovat

  více v článku...

  Nelze říct, zda je lepší bílá cihla, nebo červená cihla. Ostatně proto se vyrábí oba typy, aby si každý mohl vybrat dle svých potřeb.

  Výhodou červených cihel je vysoká odolnost ohni, a to až 12 h. Má tedy vyšší třídu požární odolnosti, bílá cihla nabízí tepelnou odolnost dvakrát nižší. Na druhou stranu bílé cihly mají dobrou zvukovou a tepelnou odolnost. Častokrát se využívají pro nosné i výplňové stěny v interiéru, případně pro vyzdívání vícevrstvých obvodových stěn.

  Kompozitní roxory jako náhrada těch ocelových

  Ocelové roxory do betonu jsou tradiční, v současnosti je však nahrazují kompozitní roxory. Ty jsou vyrobené z čedičových vláken, což s sebou nese podstatné výhody. Jsou až sedmkrát lehčí a zároveň třikrát pevnější v tahu! Dále nekorodují, neruší wifi a signály, nejsou magnetické, odolávají kyselinám a chemikáliím, mají nízkou tepelnou vodivost. Podobně jsou k dostání taktéž kompozitní kari sítě.

  Pořiďte si klasické i moderní stavební materiály

  Drenážní trubky, roxory nebo cihly. Tohle všechno pořídíte v e-shopu KMKservis.cz za dobré ceny. Drenážní trubka DN100 a další potřeby jsou k dispozici pro objednání online nebo osobně v prodejně v Říčanech. V rodinné firmě vám pomohou s výběrem vhodných materiálů pro stavbu, 99 % zboží mají opravdu skladem, takže když si pro něj přijedete, také s ním odjedete.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje