6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Kdo nahradí Baník Most ve WSM lize? Favoritem je Vsetín, černým koněm Vlci z Jablonce


  Poslední tým druhé nejvyšší hokejové soutěže u nás, Baník Most, sestoupil z WSM ligy do 2.ligy ČR. Kdo ho nahradí?

  Do kvalifikace se dostala trojice účastníků. Po velkém boji postoupil z moravské východní skupiny celek VHK ROBE Vsetín. Byť finále východní skupiny vyhrál nad HC Poruba 3:0 na zápasy, byt to velmi vyrovnaný souboj a Poruba byla více než zdatným soupeřem. Vsetín se pasoval ihned do role favorita kvalifikace o WSM ligu. Souboj Vsetína s Porubou byl také velkým soubojem Jiřího Dopity ze Vsetína s trenérem a bývalým spoluhráčem Sršněm, který trénuje Porubu!

  V druhém zápase play-off doma slavili výhru 8:2 hokejisté Bruslařského klubu Havlíčkův Brod nad Moravskými Budějovicemi a ujali se vedení 2:1 v sérii na tři vítězná utkání, o den později už postup do dubnové kvalifikace o WSM Ligu ale slavili borci z Havlíčkova Brodu definitivně, jelikož jim pomohla kontumace druhého duelu v Moravských Budějovicích. Důvod? Neoprávněný start jednoho z domácích hráčů! Bruslaři tak podobně jako Vsetín uspěli před klíčovými boji sezóny v nejkratším možném čase.

  Trojice účastníků kvalifikace o účast v příštím ročníku WSM Ligy doplnil Jablonec nad Nisou, který zvládl čtvrté napínavé utkání s Kobrou Praha a zaradoval se z postupu. V samotném utkání Jablonečtí Vlci vedli po trefě Jiřího Babce a Pražané dlouho nemohli najít recept na spolehlivě chytajícího Stejskala. Toho překonal až v 54. minutě Hlinka a prodlužovalo se. Nastavený čas trval pouhých dvaatřicet vteřin, když Kamil Bříška rozhodl o jabloneckém postupu. Kvalifikace startuje úvodním zápasem v pondělí 3. dubna, Havlíčkův Brod bude hostit Vsetín.

  Rozpis kvalifikace o WSM ligu:

  1. kolo – pondělí 3.4. od 18 hodin
  BK Havlíčkův Brod – VHK ROBE Vsetín

  2. kolo – středa 5.4. od 18 hodin
  HC Vlci Jablonec nad Nisou – BK Havlíčkův Brod

  3. kolo – pátek 7.4. od 17.30 hodin
  VHK ROBE Vsetín – HC Vlci Jablonec nad Nisou

  4. kolo – neděle 9.4. od 17.30 hodin:
  VHK ROBE Vsetín – BK Havlíčkův Brod

  5. kolo – úterý 11.4. od 18 hodin:
  BK Havlíčkův Brod – HC Vlci Jablonec nad Nisou

  6. kolo – čtvrtek 13.4. od 18 hodin
  HC Vlci Jablonec nad Nisou – VHK ROBE Vsetín

  Z 2. ligy ČR sestupuje Baník Sokolov a nahradí ho jeden z dvojice Dvůr Králové – HC Letci Letňany. V druhé lize by i nadále měl působit celek Kopřivnice pod novým názvem HC Tatra Kopřivnice. Naopak extraligová HC Verva Litvínov hledá ve WSM lize farmu za sestupující Most, tak aby litvínovští mladíci mohli i nadále startovat v první lize. Podle zákulisních informací je před dohodou, že farmou Litvínova bude Slovan Ústí nad Labem, nicméně Litvínov jedná i se Stadionem Litoměřice, který je farmou Hradce Králové.

  Rozpis zápasů kvalifikace o 2. ligu ČR:

  Dvůr Králové – HC Letci Letňany (středa 5.4. od 18 hodin)
  Letňany – Dvůr Králové (sobota 8.4. od 20.15)


  [ssba]

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje