6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  15 největších smečařů NBA

  Není nic lepšího, než nádherná smeč od nějakého borce z NBA. Správná kombinace postoje a stylu při smeči je to, co zvedá diváky ze sedadel. Někteří smečaři používají hrubou sílu a agresivní styl, zatímco jiní se ladně vznesou a snaží se ve vzduchu co nejvíce využít své obratnosti. Oba styly mají něco do sebe a daří se jim vyburcovat diváky až na samou hranici normálnosti. Při pohledu na ty nejlepší smečaře se vždy každý hned začne těšit na další NBA All-Star Weekend, zejména pak na Slam Dunk Contest. V něm se od roku 1984 představilo neskutečné množství skvělých smečařů.

  Je dobré konstatovat, že ne každý skvělý smečař se nutně musí objevit v tomto seznamu. Je celá řada skvělých smečařů a každý má svoji top 15. Někdo z vás by sem určitě zařadil Harolda Minora a Davida Thompsona nebo jednu z největších hvězd současnosti LeBrona Jamese.

  Také zde chybí Blake Griffin a jeho až nebezpečně tvrdý styl smečování. Podle mě tomu jeho „skákání přes auto“ v roce 2011 prostě něco chybělo. Takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho, protože i Nate Robinson, vítěz dvou Slam Dunků, si zaslouží alespoň zmíňku. Než abychom do nekonečna zmiňovali kdo v tomto seznamu není a mohl by být, tak se raději pojďme podívat kdo že tu vlastně je.

  15. Dwight Howard

  Howard sem prostě patří. Kombinace síly a délky jeho skoků. Není divu že v roce 2008 vyhrál prestižní NBA Slam Dunk Contest. Vzhledem k pozici, na které v týmu hraje, dostane jen zřídka šanci předvést své zábavné kousky přímo při hře. Z tohoto důvodu od něj vidíme spíše krátké rychlé smeče bez efektu.

  Z počátku kariéry kdy hrál za Orlando Magic měl Howard na hřišti více svobody. V té době nám také předváděl opravdu skvělé zábuchy, ale od přestupu do Lakers respektive do Houston Rockets se musíme jako diváci spokojit s jednoduššími dunky. Osobně bych rád viděl opět více parádiček od Howarda, ale to je asi tak pravděpodobné, jako najít ve Vatikánu automat na kondomy.

  14. Shawn Kemp

  Když byste chtěli s někým hovořit o smečování, můžete začít i skončit u Shawna Kempa. „Rain Man“, jak se mu přezdívalo, měl schopnost zjevit se z ničeho nic a zasmečovat tváří v tvář nic netušícím obráncům. Bez ohledu na to, jak se Kemp dostal k míči, tak díky svému talentu si vždy našel dostatek prostoru pro smeč a stal se tak procentuelně jedním z nejvíce smečujících hráčů.

  Jako Kempova fanouška mě nejvíce bavilo jeho odhodlaní a fakt, že když dostal míč, tak jsem věděl co bude následovat. Kemp měl všechno. Obrovský výskok, neskutečnou sílu a uměl skočit zatraceně daleko. Pro obránce tak byl nejtěžší úkol vymyslet jak se dostat před něj, když měl zrovna míč.

  13. Jason Richardson

  Richardson vyhrál NBA Slam Dunk Contest v letech 2002 a 2003 díky neuvěřitelnému výskoku a velké dávce kreativity. Pamatuji si, jak Richardson ukryl míč v ruce a obtočil ho kolem nohy, než ho doslova narval do koše. Panečku to byly zábuchy! Výhodou pro Richardsona je, že měl možnost smečovat často i během zápasu. A věřte, že nic diváky nedostane víc, než vidět ho běžet s míčem směrem ke koši. Sice absolutně netušíte co uvidíte, ale víte že to bude pecka.


  .

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje