6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  České basketbalistky neuhájily výhru na domácí palubovce


  V Hradci Králové se dnes utkaly české basketbalistky proti hráčkám z Maďarska o celkové vítězství na celém turnaji. Utkání bylo během prvních dvou čtvrtin velmi vyrovnané. Ovšem ke konci první poloviny zápasu odešla střelba, a to jak Češkám, tak i jejich soupeřkám. V tomhle směru si ani jeden tým neměl co vyčítat. Do zápasu však nenastoupila šestadvacetiletá Kateřina Elhotová. Ta už nehraje skoro dva měsíce, protože čeká své první miminko. Zastoupila ji však její sestra Karolína.

  I přesto, že se jednalo o mezinárodní turnaj, avšak na domácím území, příliš fanoušků nedorazilo. Maďarky začínaly ve třetí části přebírat otěže, avšak díky jejich faulům si samy svůj náskok zničily. Skóre se následně přelévalo z jedné strany na druhou. Střelba však stále nebyla nic ni moc a nebýt trestných hodů, tak by se skóre měnilo v průběhu času tak jednou za pět minut – s nadsázkou řečeno. Ve třetí čtvrtině začal též narůstat počet faulů na obou stranách. Maďarky čas od času předváděly zónovou obranu, se kterou měly úspěch a české hráčky proti ní nebyly úspěšné.

  Maďarské basketbalistky necelé dvě minuty před koncem třetí části šly do trháku a navýšily rozdíl ve skóre o sedm bodů, což bylo do té doby nejvyšší vedení v celém zápase. Česká děvčata se však nedala a začala mocně dotahovat dvěma trojkami za sebou. Bohužel soupeřkám českého týmu se vrátila úspěšná střelba a udržovaly si náskok osmi bodů. Češky nakonec prohrály s Maďarkami 64:76.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje