6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Russell Wesbrook má na dosah vyrovnání Jordanovy série


  Po odchodu Kevina Duranta se spekulovalo, zda dokáže tým Oklahomy nahradit tuto citelnou ztrátu a dojít až do playoff. Zatím se mu to daří. Největší zásluhu na tom má právě Russell Wesbrook.

  Tento osmadvacetiletý rozehrávač znovu potvrdil svou formu při pondělní výhře na půdě Atlanty 102:99, když zaznamenal 32 bodů, 13 doskoků a 12 asistencí. Zaznamenal tak svůj šestý po sobě jdoucí triple double a jen krůček ho dělí od vyrovnání série Michaela Jordana z roku 1989. Ten ji stanovil na sedm zápasů. „Vím, že se teď převážně mluví o Russellovi, protože to, co předvádí, je neuvěřitelné, mimořádné. Samozřejmě, NBA dlouhou dobu neviděla podobné výkony. Nesmíme ale zapomenout na ostatní hráče. Jsme tým, každý hráč se snaží zastat svou roli,“ řekl trenér Oklahomy Billy Donovan.

  Triple double je statistika hovořící o univerzálnosti daného hráče. Principem je dosáhnutí dvouciferných hodnot ve třech kategoriích (například body, doskoky a asistence). Tuto sezónu padlo celkem 23 triple double, z nichž jedenáct má na kontě právě Westbrook. Pokud své výkony udrží na takto vysoké úrovni, stane se jedním z nejžhavějších aspirantů na zisk ceny pro nejužitečnějšího hráče soutěže.

  Oklahoma v pátek narazí na rozjetý Houston, který je momentálně na čtvrtém místě západní konference. Rockets sice patří mezi nejofenzivnější týmy celé NBA, ale v obranné činnosti jsou podprůměrní. Proto je pravděpodobné, že se oklahomskému lídrovi podaří Jordanovu sérii dorovnat.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje