6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Zlín vstupuje do nové éry, přivítá moldavský Tiraspol

  V roce 1970 si vyzkoušel fotbalový Zlín Pohár vítězů pohárů. Od té doby, vyjma nepříliš prestižního Intertoto Cupu, se v evropských soutěžích nepředstavil. Až dnes. Díky vítězství v MOL Cupu a neuvěřitelné shodě náhod se svěřenci Bohumila Páníka kvalifikovali přímo do základní skupiny Evropské ligy, kde postupně vyzvou Sheriiff Tiraspol, Lokomotiv Moskva a FC Kodaň.

  V olomouckém azylu bude prvním soupeřem „ševců“ moldavský Sheriff Tiraspol. Tedy mužstvo, jež před 8 lety trochu senzačně vystavilo stopku Slavii ve 3. předkole Ligy mistrů. Pro zlínské fotbalisty bude působení v evropské soutěži velkým svátkem. Dá se říct, že se od nich příliš neočekává, žádný velký tlak by tedy mužstvu svazovat nohy neměl.


  To ovšem neznamená, že moravský tým pojme zápasy jako pohodovou záležitost. „Včera jsme asi hodinu a tři čtvrtě seděli u videa, materiálů o Tiraspolu nám trenéři ukázali hodně,“ naznačil Petr Jiráček, při absenci stopera Janíčka kapitán mužstva, jak moc důležitý zápas to pro zlínské barvy bude.

  „První tři zápasy nám dost napoví. Soupeře budeme mít „načuchané“ a budeme vědět, jestli jim dokážeme konkurovat. Pokud bude poznatek kladný, bude to vynikající. A favorité skupiny? Vidím je v Lokomotivu Moskva a v Kodani. Jsou to vyspělá mužstva a myslím si, že jsou v současnosti ještě dál než Tiraspol,“ konstatoval kouč Páník.

  60letý stratég nemůže kromě zmíněného Janíčka počítat ani s posilami Liborem Holíkem a Petrem Hronkem, kteří doléčují zranění. Urostlý forvard Jean-David Beauguel se po rekonvalescenci vrací do tréninku a s týmem na Hanou odcestoval, téměř jistě ale nenastoupí v základní sestavě.

  Sheriff, to je směsice hráčů různých národností. Hrající legendou klubu je obránce Benjamin Balima, rodák z Burkiny Faso, jenž působí v klubu nepřetržitě již dlouhých 12 let! Vycházející hvězdičku pak hledejte v osobě 18letého útočníka Vitalie Damascana, který se letos v 9 zápasech moldavské ligy prosadil již desetkrát.

  Jinak je Tiraspol jasným vládcem Moldávie. Vždyť z 16 sezon, ve kterých v místní nejvyšší soutěži mužstvo působí, se pouze ve dvou sezonách neradovalo z mistrovského titulu, což jej také ve třech případech katapultovalo až do základní skupiny Evropské ligy. „O Zlínu toho moc nevím. Ale pokud jednou mužstvo vyhraje domácí pohár, zaslouží si náš respekt. My se ale musíme soustředit na náš fotbal a odvézt si 3 body,“ burcuje Zigi Badibanga, dredatý útočník Tiraspolu, pro oficiální klubové stránky.

  Ševci vstupují do nové éry, s posíleným kádrem a vírou, že si ve svém premiérovém působení v Evropské lize netrhnou ostudu. Zanedbatelné nejsou ani prémie za získané body. Za remízu poputuje na klubové konto 120 tisíc eur (asi 3,13 milionů Kč), za vítězství pak trojnásobek.

  Fastav Zlín – předpokládaná sestava:
  Dostál – Matejov, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai, Traoré, Jiráček, Džafič – Vukadinovič, Mehanovič.

  Sheriff Tiraspol – předpokládaná sestava:
  Mikulič – Sušič, Posmac, Kulušič, Cristiano – Jairo, Anton, Brezovec, Tripič – Damascan, Badibanga.

  Tip redakce: FC Fastav Zlín – FC Sheriff Tiraspol 1:1


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje