6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Zlín odjel na soustředění i s Ekpaiem. Co van Kessel?

  Jediný jistý účastník evropských pohárů z pohledu českých klubových zástupců odjel na soustředění do polského Szamotuły. S sebou „přibalil“ všechny dosavadní posily včetně té nejčerstvější – Ubong Ekpai, jež v minulé sezoně hostoval v Liberci z Maccabi Haifa, podepsal na Moravě tříletou smlouvu. Naopak kolem avizovaného příchodu Gina van Kessela je stále řada otazníků.

  Trenér Bohumil Páník vzal do Polska kompletní kádr včetně marodů Bača a Železníka, celkově bude tréninkové dávky podstupovat 25 hráčů. „Budeme tam mít klid, odpočinek v krásném prostředí, a navíc hned v úvodu také kvalitního soupeře. S týmem odcestují rovněž marodi, kteří budou rehabilitovat společně s ostatními a bude se jim věnovat naše fyzioterapeutka,“ uvedl Páník.


  Na soustředění budou hráči pracovat především na hře s míčem. „Snažíme se zátěž do hráčů dostávat herním způsobem tak, aby míč měli stále u nohy. Soustředění bude tedy spíše herní. Je to jako tenis, musí mít údery, míč stále u nohou, aby pak měl hráč jistotu a zahrál to, co chce.“ Již zítra přitom své dovednosti Zlínští změří s druholigovým anglickým Fulhamem!

  Kádr zatím ševci posílili o 6 hráčů – univerzálního křídelníka Bartošáka, střední záložníky Jiráčka a Podia, křídla Džafiče a Ekapie a navrátilce do útoku Železníka. Dlouho se zdálo téměř hotové hostování slávistického útočníka Gino van Kessela, jednání se ovšem zadrhla. Reprezentant ostrůvku Curacao je se svým otcem a agentem v jedné osobě v Americe.

  „Počítal jsem s tím, že se sejdeme v úterý v Praze. Teď je to na mrtvém bodě, může se stát, že se nakonec nedohodneme,“ připustil sportovní manažer Fastavu Zdeněk Grygera. Vítěz ulynulého ročníku MOL Cupu má v současné době k dispozici čtyři útočníky, chce ovšem mermomocí ještě jednoho přivést. Kdyby nevyšlo angažmá van Kessela, nabízí se návrat bosenského snajpra Harby, jenž v Jižní Korey téměř nehraje. Na testech je 16letý mládežnický reprezentant Píchal, který patří Prostějovu.

  To už by (v případě příchodu Harby) ovšem měli na Letné v kádru 6 hráčů, kteří mají statut cizince, a to ještě testují gabonské křídlo Duvala z Otrokovic, jenž v přátelských zápasech zaujal. Podle regulí může ovšem do utkání zasáhnout minimálně 5 cizinců, přičemž za cizince se nepovažují hráčí ze zemí Evropské unie a několika dalších zemí, které jsou s EU „spřáteleny“.

  Kromě útočníka ještě ve Zlíně nutně potřebují po odchodu Jakuba Jugase obsadit citlivou pozici stopera, zájem mají přivést také brankáře a není vyloučen ještě příchod jiného hráče. V otázce stopera se spekulovalo o Mario Holkovi, s nímž již ve Spartě nepočítají, podle posledních informací je ale Holek ve stavu zraněných a jeho příchod je možný spíše jen v teoretické rovině.

  Kádr Zlína pro soustředění v Poslku

  Brankáři: Stanislav Dostál, Milan Švenger
   
  Obránci: Róbert Matejov, Lukáš Pazdera, Lukáš Bartošák, Zoran Gajič, Ondřej Bačo


   
  Záložníci: Miloš Kopečný, David Štípek, Robert Bartolomeu, Nzembi Duval, Adnan Džafič, Tomáš Janíček, Josef Hnaníček, Ibrahim Traore, Lukáš Holík, Tomáš Masař, Petr Jiráček, Pablo Podio, Ubong Ekpai
   
  Útočníci: Dame Diop, David Beauguel, Antonín Fantiš, David Pichal, Lukáš Železník

  Foto: Johny Zahnaš Photography

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje