6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Zemětřesení na Spartě! Vácha dostal padáka, na odchodu Kadlec i Janko

  Italský trenér Andrea Stramaccioni si nebere servítky. Včera měl na schůzce sdělit záložníkovi Lukáši Váchovi, že pro něj nemá v týmu místo a svolil mu hledat si nové angažmá. Podle všeho navíc rychle nabírají na obrátkách další změny v kádru Pražanů, který by mohlo opustit ještě několik hráčů.


  Stramaccioni má v současné chvíli k dispozici včetně brankářů 31 hráčů, což je vzhledem k absenci v evropských pohárech příliš velký luxus. První obětí je právě Vácha, považovaný již za stálici týmu, navíc v mnoha případech tvář marketingových kampaní. „Je to pro mě samozřejmě šok, ale respektuju to,“ vysoukal ze sebe zaskočený záložník.

  Podle několika zdrojů je na odchodu také jedna z největších letních posil, rakouský útočník Marc Janko, s jehož výkony panuje velká nespokojenost. Sparta nyní hledá cestu, jak se urostlého chasníka zbavit.

  Změna adresy čeká také trápícího se Václava Kadlece, jenž se loni s velkou pompou a za částku kolem 70 milionů korun vracel do Sparty z Dánska. Herně však hodně chřadne, navíc rozhodně nepatří ke Stramaccioniho oblíbencům. Jeho novým působištěm by se mělo stát Holandsko, spekuluje se o Willemu II či Feyenoord.

  S možným odchodem se spojovalo jméno Lukáše Juliše, o jehož služby měly zájem Teplice i Zlín, nyní se ovšem zdá, že vzhledem k plánovaným odchodům Janka a Kadlece se pro Juliše přece jenom objeví více prostoru.

  Ten by podle všeho nedostával Vukadin Vukadinovič, posila ze Zlína. Po zranění, které srbský rychlík podstoupil, by se v konkurenci Biabianyho, Vatajelua či Plavšiče dostával do základu jen stěží. Podle některých informací kolujících po sparťanské Letné chtěl z Vukadinoviče italský kouč udělat pravého beka, což se hráči údajně moc nezamlouvá, a tak je možné, že se na hostování vrátí zpět do Zlína.

  Samostatný případ je Martin Frýdek. Hbitý univerzál nebyl spokojen s pozící v týmu a požádal o přestup. Podle všeho již ale částečně vychladl a není vyloučeno, že na Spartě zůstane.

  Foto: info.cz


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje