6.6 C
Prague
Pátek, 21 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Východní skupina 2. ligy nabídne souboj dvou uchazečů o postup!

  V sobotu 30. ledna od 17:30 se na Valašsku čeká souboj prvního s druhým. Oba týmy by měly nastoupit v retro dresech ze sezóny 1990/1991, což svědčí o tom, jak tradičně se tento zápas bere. Jedná se teprve o utkání základní části, navíc první Frýdek-Místek je letos suverénní a na druhý Vsetín má k dobru 20 bodů, třetí je Technika Brno, za Vsetínem zaostávající o 11 bodů. Nejedná se tedy o bitvu o umístění, ale jsou tu i jiné faktory.


  VHK Vsetín, legenda českého hokeje a držitel šesti titulů už dávno nepatří mezi elitu.  V extralize jsme jej mohli spatřit naposledy v sezóně 2006/2007. Od té doby Vsetín působí v třetí nejvyšší soutěži. Minulý rok to s Valachy vypadalo slibně, probojovali se až do finále  play-off, kde ve vyrovnané sérii s Přerovem nakonec padli v poměru 2:3 na zápasy. Město hokejem doslova ožilo a Vsetín nebyl daleko od postupu do baráže, kde týmy z moravské skupiny většinou dominují. Postup do 1.ligy je ale ve východomoravském městě stále vysněný a v dnešní sezóně byl Vsetín pasován na favorita východní skupiny 2.ligy, ale to jen do jisté doby…

  Frýdek-Místek před sezónou podepsal smlouvu s extraligovým Třincem a stal se tak jeho oficiální farmou. Mít farmu ve 3. nejvyšší soutěži, ale není pro extraligový klub vzhledem k úrovní soutěže nic žádoucího. Cíl pro Frýdek-Místek je tak jasný, nic jiného než postup do druhé nejvyšší soutěže na pomezí Moravy a Slezska neberou. V minulosti se jednalo o klub, který okupoval spodní příčky naší třetí nejvyšší soutěže, avšak to spolupráce s Třincem razantně změnila. Za Frýdek nastupují hráči se zkušenostmi z extraligy, nadějní junioři, které vrchol kariéry teprve čeká. Z letošních 37 zápasů prohráli pouhé 4 a vedou si naprosto suverénně.

  Valašský klub je z většiny složen ze svých odchovanců, jako je např. lídr bodování klubu Jan Kolařík se 39 body. Zato ve Frýdku odchovanců místního klubu moc nenajdeme, strukturu týmu tvoří zejména slezský klub na pomezí hranic s Polskem. Mezi takové patří i  jeden z tahounů a lídr celé soutěže Vladimír Luka s úctyhodnými 49 body.

  Společná střetnutí hovoří také pro Frýdek-Místek v poměru 3:0. Sobotní zápas má však Vsetínu ukázat, že Frýdek dokáže porazit a zvednout si kuráž na případné střetnutí v play-off, kde se na favorita tolik nehraje.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.