6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Válka mezi fanoušky Sparty! Proč fanklubáci z protilehlé tribuny vypískali kotel?


  Sparta splnila povinnost a porazila Karvinou. V klubu to však stále vře. Po tragickém výkonu v Brně se dalo očekávat, že to kotel jen tak nepřejde. Před nedělním utkáním se mezi fanklubáky a ultras dospělo k dohodě, že při utkání proti Karviné nebudou na stadionu vyvěšeny žádné vlajky na protest proti vedení klubu. Konkrétně proti generálnímu manažerovi Sparty panu Kotalíkovi. Když začal kotel skandovat „Vedení je banda č**áků“ protilehlá tribuna se sice nepřidala, ale souhlasně mlčela. Pak však přišel pokřik směřující italskému trenérovi Sparty „Italiano bastardo“ a tady začal zbytek stadionu pískat až domácí kotelníky umlčel. Ti se však zřekli jakéhokoliv pozitivního fandění a svůj support omezili jen na vulgarity směřující vedení či trenérovi. Se skandováním proti trenérovi si však proti sobě poštvali zbytek sparťanských fanoušků, kteří kotel vždy zas a znova vypískali.  Dokonce jednou začal stadion skandovat „Kotel ven“ a to už začala pomyslná válka mezi fanoušky.


  Přidám teď svůj pohled na věc. Jsem kovaný sparťan a na Letnou chodím už několik let. Nejdříve jsem chodíval na sektory za bránou vchodem směrem na hlavní tribunu. Jenže potom jsem začal chtít víc aktivně fandit a tak jsem začal chodit vchodem pro domácí vlajkonoše do sektoru pod kotel. Nerad bych se tady pouštěl do nějakého velkého rozboru Ultras. Stojím si za tím, že jde opravdu o různé lidi s jednou společnou myšlenkou, kterou je aktivní support Sparty na domácích i venkovních zápasech. Bohužel nemůžu nezmínit, že tvrdé jádro kotle tvoří názorově stále stejní lidé, kteří nestojí o žádný dialog a podle toho se pak projevují. Trenér Stramaccioni se v týdnu sešel s jejich vůdci a řekl jim co má na srdci. S pochopením se však nesetkal. Ano, výkon v Brně byl tragický a nějaká forma protestu byla na místě. Například přijít do sektoru pro vlajkonoše později nebo vůbec. Ovšem celý zápas nefandit, urážet trenéra a dokonce ani neslavit gól naší modly Tomáše Rosického bylo opravdu trapné. Bylo zajímavé sledovat, že začali odcházet i fans z kotle a šli si sednout tam ke mně do sektoru D45.

  Řešení celé téhle hloupé situace je stejné jako jeho příčina. Výkony Sparty na hřišti i mimo něj. Celá sparťanská obec se shodne na tom, že poslední desetiletí Spartě opravdu nevyšlo. Tituly sbíral rival z Plzně, Ligu mistrů jsme nehráli od roku 2005 a nákupy hráčů typu Pixao, Steinhöfer nebo Lustrinelli jsou smutnou ukázkou přestupové politiky. Světlé kapitoly téhle dekády jsou snad jen dvě. Double ze sezony 2013/2014 pod trenérem Lavičkou a pak když na jaře 2016 hrála Sparta pod trenérem Ščasným dokonce čtvrtfinále Evropské ligy. Tenhle výčet je na tak slavný klub sakra málo. Aby se situace mezi fanoušky alespoň stabilizovala, je potřeba zvládnout příští týden derby proti odvěkému rivalovi z Vršovic. Výhra v derby byla vždy historicky šancí pro trenéry i hráče, jak si znovu záskat fans na svojí stranu, když to bylo třeba. Pokud hlavní kormidelník Sparty Andrea Stramaccioni v neděli se svým týmem vyloupí nenáviděný Eden a výhru potvrdí o týden později na Julisce, bude na čas zapomenuto. A ikdyž se asi trenér Stramaccioni miláčkem ultras asi jen tak nestane, hanlivé pokřiky na jeho osobu si už snad odpustí a budou se opět soustředit na pozitivní support ACS. Nezbývá než doufat.

  [ssba]


   

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje