6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Už třetím rokem bude Sparta asi bez titulu! Proč?


  Pražská fotbalová Sparta nedosáhne na mistrovský titul ani tento rok a to už po třetí za sebou. Pražský celek má momentálně na svém kontě 52 bodů a to za 27 zápasů, ve kterých dostali 22 branek a 42 rozdali.

  Faktem je, že Spartu poškodily odchody klíčových hráčů, jako byly Jakub Brabec, Ladislav Krejčí, Patrik Schick nebo Bořek Dočkal. A posily, které přišly nesplnily očekávání. Řeč je například o Tomáši Rosickému, Michalovi Kadlecovi nebo Nestorovi Albiachovi. Sparta má také po celý rok velmi rozsáhlou marodku, na které se hráči neustále střídají – Lukáš Vácha, Ondřej Zahustel, Martin Frýdek. Velmi dobře ale hrají obránci Vyacheslav Karavaev a nově ted i Rumun Bogdan Vatajelu, kteří momentálně zařizují Spartě cenné body k tomu, aby si udržela alespoň to třetí místo v domácí lize.

  Nejlepším střelcem Sparty je opět kdo jiný, než kapitán David Lafata. Střelecky se také daří poslední dobou Josefovi Šuralovi. Sparta ale během roku prohrála hodně důležité zápasy jako třeba pražské derby. Spartě chybí nikdo tvořivý uprostřed hřiště jako byl Bořek Dočkal, který měl vždycky hlavu nahoře a dokázal vymyslet parádní přihrávku a tak Sparta zkouší mladé hráče jako je Dudl, Havelka nebo Sáček. Co se týče evropské ligy tak zde Sparta může své dění považovat za docela úspěšnou misi. Svoji skupinu vyhrála, ale ve vyřazovacích bojích nestačila na ruský Rostov. Ale o rok před tím zažila Sparta pod vedením trenéra Zdeňka Sčasného historický úspěch v podobě čtvrtfinále, kde se její cesta evropskou ligou zastavila na Letné v Praze, když prohráli s Villarrealem. Sparta v tomto roce ztratila nejvíce míčů za posledních pět let-bylo jich 1460. Na Letné se tak snaží důstojně dohrát konec sezony a připravit se na další.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje