6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Na kapry v září: Jak se připravit?

  Září přeje rybaření. Kam se ale vydat, abychom chytili pořádný kus?

  Kam se vydat za kapry v září

  Už jste si nachystali návnady na kapry a máte vše připraveno. Nezapomeňte si s sebou carp inferno, to se bude rozhodně hodit. Kapři se na podzim snaží nabrat sílu na zimu, proto budou mít pořádný hlad a chutná dobrota se bude hodit. Kam se ale vlastně vydat?

  Vždy záleží na proměnlivém počasí. Když je slunce, je dobré si návnadu nachystat na mělčinu. Zde se kapři oddávají odpočinku a užívají si sluneční paprsky. Na mělčinu umístěte návnadu i v době, kdy nefouká. Když jdete na ryby a hladina je jako zrcadlo, vyplatí se nachystat si návnadu na mělčinu.

  Co když počasí nepřeje

  Máte volný den a vydali jste se na ryby i v případě, že slunce moc svítit nebude? Nevadí. Jen je potřeba trochu upravit místo, kde budete chytat. Za deště a větru se rozhodně kapři na mělčině pohybovat nebudou. Podvodní proudy jsou aktivní a tlačí ryby směrem ke dnu. Podvodní proudy se zasadí i o zvíření sedimentů na dně, což kapry opět přiláká spíše ke dnu.

  V zásadě je tak lepší si na kapry zajít za větrného počasí, kdy jsou ryby aktivní a stahují se za potravou. Najděte si členité dno – staré koryto řeky, zákoutí, zatopené kořeny. Je zde úkryt před proudy, ale zároveň dostatek potravy. Právě zde se bude chytat nejlépe.

  Hlídejte si vítr

  Na podzim se můžete dočkat větrného počasí, které lovení přeje. Kam se ale postavit, abyste správně nahodili? Využijte zlaté pravidlo, které říká, že je vždy dobré chytat na břehu, kde vám fouká přímo do obličeje. Vítr totiž tlačí ryby k vám, tudíž si nacházejí potravu právě na břehu, kde se usadíte s prutem. Vždy proto pozorujte aktivitu větru a snažte se podle něj případně měnit své působiště.

  V případě, že se chystáte lovit velké ryby, nachystejte si velké boilies. Příchuť wasabi nebo křenu odradí menší ryby, velké naopak přiláká. Boilies nechejte ztvrdnout, čímž ještě více přilákáte velké ryby.

  https://pixabay.com/cs/photos/rybolov-ryb%c3%a1%c5%99-ryb%c3%a1%c5%99sk%c3%a9-mu%c5%bee-ty%c4%8d-797983/

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje