6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Slavii čeká reparát. Uspějí sešívaní doma proti Talinu nebo je čeká brzký evropský konec?

  Těžké chvíle dnes čekají Dušana Uhrina a jeho svěřence. V odvetě 2. předkola Evropské ligy totiž musí porazit svého soupeře minimálně 2:0, aby si zajistila postup do 3. předkola Evropské ligy, kde by narazila na portugalské Rio Ave.


  Kouč sešívaných Dušan Uhrin si uvědomuje, co musí jeho tým oproti minulému utkání zlepšit. „Ztráceli jsme míče v záloze, nebyli jsme efektivní ani v útoku, ani v záloze, byla vidět naše nesouhra. V Tallinnu jsme s nadsázkou dostali víc gólů než snad za celé jaro,“ hodnotil nepovedený duel Uhrin na středeční předzápasové tiskové konferenci.

  Podle něj Slavie nezvládla utkání s Levadií především po psychické stránce. „Někteří noví hráči se úplně nezapracovali do sestavy. Ve čtvrtek bude hodně důležitá trpělivost, nesmíme Levadii nechat hrát. Čekám, že bude hrát opět na rychlé protiútoky, ze kterých jsme inkasovali. Musíme být mnohem důraznější v osobních soubojích,“ má slávistický lodivod jasno.

  „Změny určitě budou, pro nás je strašně důležitá souhra. V prvním utkání jsme složili sestavu z hráčů, kteří na sebe nebyli zvyklí. Bohužel v přípravě se stalo hodně věcí, které jsme nepředpokládali, nevěděli jsme, jestli odejde Škoda, Zmrhal a Deli, což pravděpodobně zavinilo naši nesehranost,“ řekl Uhrin ve středu s tím, že věří tomu, že budou všichni myslet na to, že se prostě musí postoupit. „My jako trenéři se nesmíme splést v sestavě, bude to pro nás těžké utkání, ale všichni uděláme vše pro postup,“ doufá. „Věřím, že diváci nás poženou dopředu a že se Levadii bude hrát proti celému stadionu mnohému hůř než doma,“ podotkl posléze Uhrin.

  [kads id=“5645″]

  Tomu přitom budou v odvetě chybět tři hráči. Jsou jimi Dušan Švento, který zatím trénuje individuálně a k týmu by se mohl připojit během následujících deseti dnů; dále pak letní posila z Mladé Boleslavi Jasmin Ščuk, který se potýká s blíže nespecifikovaným lehčím zraněním; a Lukáš Železník, jenž po operaci kotníku zatím trénuje individuálně.

  Utkání začíná v 19:00 a v přímém přenosu ho vysílá ČT Sport.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje