6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Ščotka tvrdě sestřelil Vantucha

  Jen jedna minuta a dvě vteřiny zbývaly do konce zápasu mezi Libercem a pardubickým Dynamem, když pardubický Jan Ščotka srazil tvrdě k ledu libereckého Lukáše Vantucha. Po tomto zákroku se strhla obrovská mela. Dokonce se přijel prát i liberecký brankář Ján Lašák.


  Po tomto hitu se Ščotka snažil po kolenou odlézt někam pryč. Možná se bál, aby ho někdo nesundal. K tomuto činu se vyjádřil liberecký reprezentační obránce Radim Šimek: „Ventil (Vantuch) tam od Ščotky pěkně dostal. Ten se tam zachoval trochu jako zbabělec, že tam lezl po kolenou, aby ho někdo nesundal… Ale tohle prostě k hokeji patří“.

  Po konci zápasu, který dopadl vítězně pro Liberec (4:2) se na tiskové konferenci vyjádřil i generální manažer a hlavní trenér v jednom člověku Pavel Rohlík: „Chtěl bych se omluvit za faul, určitě jsem neposílal Ščotku někoho zranit, nebyl to úmysl.
  „Pramenilo to z toho, že jsme ještě za každou cenu chtěli hrát do konce a nervózní závěr vyplynul z tohoto střetu. Myslím, že to nebylo chtěné, měl ruce dole. Pak se to semlelo, to k hokeji patří. Každopádně v tom nebyl žádný úmysl“ komentoval likvidační zákrok pardubický ostrostřelec Petr Sýkora.
  Liberecký Dominik Lakatoš jen dodal: „To k hokeji někdy patří, byl tam zákrok, který byl asi na hraně, troufnu si říci, že to byl faul, ale to k tomu patří a už to zpátky nevezmeme„.

  Dnes se k zákroku vyjádřil i sám Ščotka:
  „Doufám, že Lukáš je v pořádku, že se mu nic po nepříjemném nárazu nestalo. Trenér mě poslal na led jako šestého hráče v roli útočníka při závěrečném tlaku, abych šel do předbrankového prostoru s cílem clonit brankáři nebo získat případný odražený puk a pokusit se vstřelit branku.
  Ihned po vstupu na led jsem jel dopředu do útoku, proti mně bruslil Lukáš Vantuch poté, co převzal kotouč. Počkal jsem si na něj a čistě ho dohrál. Dával jsem si pozor, abych měl ruce dole, nevyskočil jsem – nechtěl jsem totiž oslabit svůj tým. Pro Lukáše to byl tvrdý náraz, který zřejmě nečekal, určitě jsem jej ale nechtěl faulovat. Z mého pohledu to byl klasický čistý strom. Nechtěl jsem se pak prát, zase z důvodu, abych neoslabil svůj tým. Vážím si svých spoluhráčů, že se mě zastali. Máme super partu – moc děkuji!“ (zdroj FB J.Ščotky)

  AKTUALIZACE 31.21.2016 15:00: Disciplinární komise ČSLH vyhodnotila situaci tak, že proti Ščotkovi nebude zahájeno disciplinární řízení. Jeho spoluhrář A.Mallet však za bitku dostal stopku na 3 utkání. Více ZDE


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje