6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – SK Kadaň

  Dalším týmem našeho předsezónního rozboru bude družstvo ze severozápadních Čech – SK Kadaň, tým, jenž se v poslední době potácí s existenčními problémy. Letos, stejně jako minulý rok se před sezónou vůbec nevědělo, jestli bude v budoucí sezóně ve WSM lize vůbec pokračovat. Dnes už víme, že WSM ligu uvidíme v Kadani nadále.


  Severočeši přitom začnou už devatenáctou prvoligovou sezónu v řadě. Problémy souvisely s partnerským Chomutovem, jenž měl finanční problémy a vůbec se nevědělo, zda-li v extralize budoucí sezónu nastoupí. Jak již bylo zmíněno, vše se i přes škrty v rozpočtu vyřešilo a minimálně další sezónu budou oba partnerské kluby působit v našich dvou nejvyšších soutěžích.

  Kadaň je soupeři vnímána jako tvrdý a nepříjemný mančaft, který se prezentuje velkou bojovností. Letos se Kadaňským podařilo urvat deváté místo v základní části a postoupit do předkola playoff, kde prohráli v poměru 3:1 na zápasy s rivalem z Ústí nad Labem. Sympatický je fakt, že trenér Beck dával příležitost hodně mladíkům přecházejících z juniorské extraligy do profesionálního hokeje.

  A omladina bude hrát ještě větší roli v budoucí sezóně, při pohledu na soupisku převažují ročníky 1993-1996 a jen pár vyjímek vybočuje z tohoto rozmezí. Mezi ně patří např. třicetiletý Jaroslav Mrázek – zkušený obránce, jenž v minulosti působil v extraligových Vítkovicích, Spartě, Znojmu či Kladnu, bude v kadaňském dresu působit již třetí sezónu. Pokračovat bude i zkušenější útočník Jaroslav Kůs s vedoucím kabiny, zadákem Jakubem Trefným. S týmem by nadále neměl pokračovat slovenský forvard Martin Sloboda a Kamil Charousek se vrací z hostování do Mostu. Vyloučen není příchod nějakého zkušeného útočníka, kterého by tým potřeboval. Jinak ale Beck sází na omladinu, pocházející zejména z juniorky Chomutova. Zmiňme např. juniorské reprezentanty Petra Macháčka, Františka Wágnera nebo Daniela Nováka. Spolupráce by měla nadále pokračovat také s Karlovými Vary. Soupiska týmu ještě není konečná.

  O tom jak se bude týmu dařit je trochu velkou neznámou. Tým mladičkých talentů slibuje rychlý bojovný hokej, který by měl soupeřům zatápět. Kadaňské ale rozhodně nelze považovat za favority soutěže, absence zkušeností a přechod mnoha hráčů z juniorských soutěží je staví spíše do boje o záchranu. Urputnost mladých hráčů, chtějících se probít z juniorského do profesionálního hokeje z nich však může činit černého koně soutěže.

  Severočechy čeká celkem devět přípravných zápasů, ve kterých vyzvou rivaly z WSM ligy Ústí, Litoměřice, Most a Benátky nad Jizerou (pokaždé doma i venku) a také venku německý Bremerhaven. O první soutěžní body se kadaňští poperou 7.9. doma s nováčkem soutěže, houževnatým Frýdkem-Místkem, který je od loňské sezóny nově farmou extraligového Třince.   

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje