6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – LHK Jestřábi Prostějov

  Nová sezóna již klepe na dveře, naše redakce nezahálí a přináší Vám další předsezónní preview. Na řadu přijdou Jestřábi z Prostějova.


  Hanácký klub loni nezažil špatnou sezónu, tedy zejména základní část, ve které obsadil krásné páté místo, což znamenalo přímý postup do play-off. Tam už se ale Jestřábům příliš nedařilo, když ve čtyřech zápasech vypadli s favorizovanou Slávií. V celosezónním hodnocení se ale Hanáci ukázali v dobrém světle a fanoušci jistě očekávají jeho potvrzení v sezóně další.

  Oproti nedalekému rivalu z Přerova prošli prostějovští v létě velkou obměnou. Cíl by měl být semifinále play-off a vedení tak ukázalo, že jej myslí vážně. Zvučná posila přišla do branky, na Hané bude letos působit Pavel Kantor. Pětadvacetiletý gólman s extraligovými zkušenostmi přijde na hostování z Vítkovic. Další velké jméno přichází od účastníka EBEL ligy Znojma. Jedná se o osmadvacetiletého Ondřeje Fialu, jenž v 204 zápasech EBEL ligy nasbíral celkem 109 bodů. Po třech letech se do Prostějova vrátí sedmatřicetiletý veterán Lubomír Korhoň, který naposledy působil v druhé nejvyšší anglické soutěží, kde byl velice produktivní. Další velkou posilu do předních řad bude devětadvacetiletý odchovanec Kladna Jan Rudovský. Na hostování z Pardubic dále přišel třiadvacetiletý útočník Jiří Půhoný.

  Posilovalo se také v zadních řadách, jmenujme sedmatřicetiletého Aleše Holíka, zlínského odchovance, který si ve svém mateřském klubu loni vydobyl celkem deset startů, ve kterých nasbíral čtyři body za jeden gól a tři asistence. Další posilou do zadních řad se na Hané stal třiadvacetiletý Vojtěch Zadražil, jenž přišel z Jihlavy. O místo v sestavě se dále popere třiadvacetiletý obránce Daniel Kolář, který za svou kariéru působil spíš ve druhé lize, ale má také pár startů v té první. V Prostějově nebude úplným nováčkem, loni zde nasčítal čtyři starty, ve kterých se mu podařilo nasbírat jeden bod za asistenci.

  Vedení jinak podepsalo spoustu hráčů z minula, včetně sympaťáka WSM ligy a zároveň velice produktivního Matouše Venkrbce, zůstane i Jakub Šlahar, Lukáš Krejčík a další. Naopak tým opustí zadáci Marek Drtina (Slavia), Patrik Husák (Ústí) či Pavel Mojžíš (Vsetín) a forvardi Michal Dragoun (Slavia), Jiří Cetkovský (Kladno) nebo Dominik Volek (Mladá Boleslav).

  V přípravě se Hanákům prozatím moc nedařilo. Z deseti zápasů sedm prohráli, což není příliš pěkná bilance. Je ale třeba brát v potaz, že tým se teprve sehrává a rošáda uvnitř kádru se musí „utřepat“. Poslední přípravný zápas svedou Hanáci na svém domácím území 1.9. s nováčkem WSM  ligy z Frýdku-Místku, se kterým už letos prohráli v poměru 5:2. O první ligové body se pak Jestřábi poperou na poli favorizované Jihlavy ve středu 7.9.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje