6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – Horácká Slavia Třebíč

  V současné době, kdy si hráči užívají zasloužené volno po náročné letní přípravě se Vám naše redakce rozhodla přinést předběžné info o každém týmu naší druhé nejvyšší soutěže.


  Řeč bude o klubu z Vysočiny, Třebíči. Horácká Slavia letos rozhodně nezažívala povedenou sezónu a po dlouhých sedmi letech nepostoupila ani do playoff. V playout si svou záchranu díky velkému bodovému náskoku jasně uhájila, ale ani tak nemohli být fanoušci na konci sezóny spokojeni. Jakožto farma brněnské Komety se musela o extraligové hráče dělit společně s Přerovem. Hanácký klub po postupu do WSM ligy totiž také navázal spolupráci s extraligovým klubem v Brně. To Horákům moc nehrálo do karet. Navíc při velké konkurenci a kvalitě jakou bezpochyby naše druhá nejvyšší soutěž minulou sezónu měla, se třebíčským příliš nedařilo.

  Loňská sezóna je už ale minulostí a v současné době probíhají přípravy na tu další. Spolupráce s Kometou by měla nadále pokračovat. Podle slov generálního ředitele klubu pro hokej.cz by se měl dokonce sjednotit herní systém obou klubů. Horáci by měli také nadále spolupracovat s Olomoucí. Zásadní změnou je obměna trenéra Mičky, kterého nahradí Martin Sobotka, jenž doposud působil v druholigovém Žďáru nad Sázavou, se kterým překvapivě dokráčel až do semifinále playoff. Přestup do Třebíče je pro něj zcela jistě krok kupředu, ale zároveň taky jistá odpovědnost, zejména k očekávajícím fanouškům Horácké Slávie.

  Co se týče hráčského kádru, vedení oznámilo několik nových posil. Nejčerstvější novinkou je příchod Jana Zdráhala, jenž minulou sezónu strávil v Šumperku a mezitím stihl také 14 zápasů za pardubické Dynamo. Zdráhal by neměl být posila pouze „do počtu“. Je to obránce, který nedisponuje jen svou dobrou defenzívou, ale dokáže taky poměrně slušně bodovat. Posilou do předních řad by se měl stát mladík Richard Kristl. Dvacetiletý odchovanec Plzně loni stihl dva zápasy za svůj mateřský klub v extralize, kde vstřelil dokonce gól. Trenéři s ním přesto nepočítali a tak loňskou sezónu pendloval mezi první a druhou ligou. Nejvíc odehrál v té druhé, kde v dresu Klatov nasbíral během 24 zápasů skvělých 53 bodů. V první lize nastoupil za Litoměřice a také Třebíč, kde tak letos nebude úplným nováčkem.

  Do Třebíče se další sezónu podívá také produktivní Jan Milfait. Pětadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu minulou sezónu působil v sestupujícím Šumperku, kde se mu mimo klubový neúspěch individuálně dařilo. V 51 zápasech nasbíral pěkných 41 bodů. S týmem dále prodloužili útočnici Erat, Dolníček, Zohorna, Wasserbauer a Petelin, z obránců pak např. Čejka. Šanci prorvat se do kádru dostal útočník druholigové Techniky Brno Ondřej Stehlík, jenž by měl během srpnových přípravných zápasů trenérovi ukázat svůj um. Platný by měl být zejména díky své urostlé postavě.

  Naopak pokračovat s klubem dále nebude Petr Polodna, jenž míří do Anglie. Odešel také Matěj Pekr, který bude pokračovat v Kladně a kariéru ukončil Rostislav Malena. S týmem by dál neměl pokračovat ani Marek Švec, Matič Podlinik nebo Vlastimil Bilčík.

  Šňůra zřejmě desíti přípravných zápasů (některé ještě nejsou oficiálně potvrzeny) začne na konci července s partnerskou Kometou, dalšími soupeři pak budou Přerov, Prostějov, Kladno, Jihlava, druholigový Hodonín nebo maďarský Budapešť. Přesný rozpis těchto zápasů najdete na oficiálním webu klubu www.hstrebic.cz. V prvním kole WSM ligy se pak Horáci představí v domácím prostředí 7.9. proti Přerovu.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje