6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – HC ZUBR Přerov

  V době přípravných zápasů, kdy nový ročník WSM ligy už klepe na dveře Vám přinášíme další předsezónní preview. Tentokrát se podíváme na Hanou, do Přerova.


  Moravský klub loni působil jako houževnatý nováček (něco podobného můžeme letos čekat od Frýdku-Místku), v základní části si za skvělé šesté místo vybojoval jistotu čtvrtfinále, ve kterém podlehl v pěti zápasech Českým Budějovicím. Čtvrtfinálová série s Jihočechy byla dosti vyhrocená, Hanáci hráli velice tvrdě a důrazně, pochopitelně občas i „za hranou“, což vyvolalo diskuzi a různé dohady mezi příznivci obou táborů. Nelze zapomenout na přerovské fanoušky, kteří dokázali nejen v domácí MEO aréně vytvořit famózní atmosféru a vysloužit si tak nálepku týmu, který má opravdu kvalitní fanouškovskou podporu.

  Loňská sezóna je už ale minulostí a Hanáci se již bedlivě připravují na tu novou. Dále by měla pokračovat spolupráce s brněnskou Kometou. Od Špilberku dojdou na hostování útočníci Tadeáš KrálFilipem Dvořákem a obránci Lukáš VágnerRostislav Štajnarem. Všichni čtyři mladící se na Hané ukázali již v minulé sezóně. Stejně jako Kometa, i zlínští Ševci budou s přerovskýma spolupracovat. Mimo bouřliváka Jiřího Goiše budou v Přerově i nadále působit Lubomír KovaříkMichalem Popelkou. Do svého mateřského se vrátil dvaačtyřicetiletý veterán Karel Plášek, kterého jistě láká představa, že by si mohl zahrát se svým talentovaným synem, který v Přerově nastupuje za mládež a zároveň i za reprezentační šestnáctku.

  Vzhledem k tomu, že se minulá sezóna vyvedla nad představy, není moc důvod nějak měnit sestavou a raději podepisovat současné hráče. Přesně tak se na situaci dívalo i vedení klubu. Tým přesto opustil zadák Petr Hořava, jenž bude dále působit v Kladně.

  Zubři prozatím odehráli celkem pět přípravných zápasů, z toho tři vyhráli. Dvakrát zdolali rivala z Prostějova (5:2 a 6:4), porazili také polský Krakow (6:2). Podle očekávání bookmakerů pak prohráli s partnerskou Kometou (5:1), zajímavý boj pak svedli s černým koněm letošního ročníků WSM ligy – Frýdkem-Místkem, jenž Hanákům nadělil ve svém domácím působišti prohru 4:2. Dále Hanáky čekají ještě tři zápasy s Třebíčí, odvetu svedou s Frýdkem-Místkem a na závěr je prověří Vsetín, který si pamatují ještě z dob druhé ligy, když je Valaši málem oloupili o vysněný postup v sezóně 2014/2016.

  O první ligové body se hanáčtí Zubři poperou ve středu 7.9. doma s Litoměřicemi. Potvrdit loňskou sezónu nebude při konkurenci, která s příchodem Frýdku-Místku ještě vzrostla nic jednoduchého. Přerovské ale žene skvělé publikum, které hráči určitě nebudou chtít zklamat a dostat tak tým minimálně do play-off.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje