6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – HC Stadion Litoměřice

  V současné době, kdy si hráči užívají zasloužené volno po náročné letní přípravě se Vám naše redakce rozhodla přinést předběžné info o každém týmu naší druhé nejvyšší soutěže. Řeč přijde na severočeské Litoměřice, které loni nezažily úplně šťastnou sezónu. Do předkola playoff se litoměřický Stadion sice dostal, avšak zde se mu už moc nedařilo. Do cesty se postavil daleký Havířov, který Severočechům ve třech zápasech povolil jen dva góly a byla z toho jasná záležitost pro slezský tým v poměru 3:0.


  „Parta mě strašně zklamala“, naznačil trenér Tvrzník jeden z důvodu neúspěšné sezóny v rozhovoru pro hokej.cz. Nebyl to jen špatný kolektiv, Stadion trápila také marodka a přesto, že prvním rokem spolupracoval s extraligovým Hradcem, musel řešit problémy s úzkým kádrem. Všech těchto nešvarů se budou chtít litoměřičtí v budoucí sezóně určitě vyvarovat, případně je omezit.

  V současné době mají hráči za sebou tvrdý dril v podobě letní přípravy a chystají se na přípravné zápasy. Tým nadále povede hlavní trenér Miloš Říha, jenž byl podle svých slov pro web klubu s dosavadním průběhem přípravy spokojen. Další sezónu by měla nadále pokračovat spolupráce s extraligovým Hradcem, který by měl na severu Čech zkoušet své kmenové hráče. Hodně hráčů přijde na zkoušku, kádr by měl v přípravě čítat až šest pětek, které se na začátku ligové sezóny protřídí.

  Jisté místo by měla mít čerstvá posila Matúš Paločko, jenž se na sever Čech dostal z rodného Popradu. Pětadvacetiletý útočník má za sebou dokonce dva reprezentační starty za slovenský národní tým v sezóně 2014/2015 a měl by tak být velkou oporou. O nic méně zvučnou posilou bude Václav Pletka, bývalý reprezentant a mistr extraligy z roku 2012/2013 naposledy působil v Benátkách nad Jizerou. Posilovalo se také do zadních řad – přišli obránci Ondřej Smetana, Jiří Jebavý nebo také Matěj Bažant. Další zvučnou posilou v litoměřickém dresu bude brankář Filip Šindelář. Šestatřicetiletý veterán přišel ze severu Moravy – extraligových Vítkovic, kde vzhledem ke své nejisté pozici často cestoval napříč WSM ligou. Nastupoval za Třebíč, Havlíčkův Brod nebo Šumperk, dres Litoměřic si však navlékne poprvé.

  Základní sestava Stadionu ještě není známa, mnoho hráčů se o ni popere v přípravných zápasech a někteří ještě můžou přijít z partnerského Hradce. Tým čeká šňůra celkem deseti přípravných zápasů, kterou započnou 2.8. s extraligovou s Mladou Boleslaví. Dalšími soupeři budou rivalové z WSM ligy Most, Ústí n. L. a Kadaň, druholigové Vrchlabí nebo také extraligový Hradec Králové, s kterým Litoměřice spolupracují. Podrobný rozpis přípravných zápasů najdete na oficiálním webu klubu www.hclitomerice.cz. O první mistrovské body se pak litoměřičtí utkají 7.9. v dalekém Havířově.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje