6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – HC Benátky nad Jizerou

  V současné době, kdy si hráči užívají zasloužené volno po náročné letní přípravě, se Vám naše redakce rozhodla přinést předběžné informace o každém týmu naší druhé nejvyšší hokejové soutěže.


  Tentokrát přijde řeč na středočeské Benátky nad Jizerou. Tým, jenž funguje zejména jako farma hned pro tři extraligové kluby. Jmenovitě pro Liberec, Spartu a Mladou Boleslav, přičemž nejsilnější vazba je poutána s prvně jmenovanými Severočechy. V loňské sezóně obsadily Benátky 12. příčku WSM ligy, když až do konce sezóny musely bojovat v playout o udržení. Nakonec se jim s celkově devítibodovým náskokem na sestupující Šumperk podařilo naši druhou nejvyšší soutěž udržet.

  Co se nadcházející sezóny týče, Středočeši by se alespoň podle slov trenéra Čermáka pro klubový web hokejbenatky.cz chtěli pohybovat na „klidnější vodě“ než tomu bylo letos. Benátky jsou čistě farmářský tým a jeho úkolem je mimo jiné taky zkoušet mladé hráče z juniorských kategorií. Pro takovéto úkony je pochopitelně lepší hrát klidný střed tabulky, než se strachovat o udržení.

  Mužstvo by se mělo skládat zejména z libereckých hráčů, které by se postupně doplňovalo dalšími hráči ze Sparty, popř. z Mladé Boleslavi. Na koncepci tvorby sestavy by se tedy nic podstatného měnit nemělo. To, že největší vliv na středočeský klub má právě liberecký klub,  je poznat i na letní přípravě benátských, která je s tou libereckou téměř totožná. Nutno podotknout, že je založena zejména na silových cvičeních, nikoliv na dlouhých bězích nebo jízdě na kole, kterou spousta trenérů považuje za nutnou klasiku.

  Benátky pomocí své farmy vychovaly několik vynikajících hráčů, jako je třeba Radim Šimek. Benátský odchovanec si za svůj klub zahrál naposledy v sezóně 2014/2015. Letos jsme ho mohli vidět i v české reprezentaci na mistrovství světa, kde se ukázal v pěkném světle. Podobných střípků by benátští určitě chtěli vidět více.

  Podle slov manažera klubu Salanského pro hokej.cz by byl klub rád za zavedení statusu farmy, jenž by byl ochráněn proti sestupu. Podle Salanského je farmaření správný směr, kterým by se měla WSM liga ubírat. Tvrzení, s kterým asi nebude souhlasit spousta fanoušků, zejména tradičních klubů. Každopádně, tak malé město, jakým Benátky jsou, by bez financování extraligových klubů mohlo jen těžko fungovat v naší druhé nejvyšší soutěži.

  Jako generálku před sezónou absolvuje tento farmářský klub celkem osm přátelských utkání, kde své síly změří s rivaly s WSM ligy Ústím, Litoměřicemi, Mostem a Kadaní. Kompletní přehled zápasů najdete na oficiálním webu klubu www.hokejbenatky.cz.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje