6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview WSM ligy – AZ Havířov

  V období, kdy za sebou hráči mají krušné časy v podobě letní přípravy a absolvují první přípravné zápasy Vám přinášíme další předsezónní preview. Tentokrát přijde na řadu klub z nejvýchodnější části naší republiky – Slezska. Řeč nebude o nikom jiném než o havířovském AZ.


  Slezský klub loni nezažil špatnou sezónu, v základní části skončil osmý, poté v předkole play-off přehrál Litoměřice, odkud postoupil do čtvrtfinále, kde už nestačil na favorizovanou Jihlavu a podlehl v poměru 1:4. Tým spolupracuje s extraligovým Zlínem a částečně Vítkovicemi. Vazbu s Třincem, která v minulosti také fungovala, nelze předpokládat, vzhledem k tomu, že oficiální farmou třineckých ocelářů je teď Frýdek-Místek. Spolupráce s jinými extraligovými týmy, stejně jako u většiny jiných prvoligových klubů, je v Havířově vidět, ale nelze je jej považovat za typickou farmu jako jsou např. Benátky. Havířov hodně staví na svých odchovancích, za což mu vděčí i vlastní diváci, kteří jsou v Havířově vyhlášení.

  Nejinak by to mělo být i další sezónu, havířovští loni odehráli slušnou sezónu a není nutno měnit koncepci tvorby týmu. Přestupové období se však týkalo i Havířova. Tým opustil loni nejproduktivnější forvard Petr Kanko, který bude nadále pokračovat v nedalekém Frýdku-Místku, odkud by měl dostávat příležitost v partnerském Třinci. Pokračovat by neměl ani Roman Maliník, Martin Mazanec nebo gólman Petr Matoušek. Naopak klub posílí zkušený slovenský zadák Marcel Petran, který naposled působil na Slovensku, v extraligové Bánské Bystrici. Na zkoušku dále přicházejí mladí forvardi Dominik Matula (odchovanec Zlína, naposledy působil v druholigovém Hodoníně, kde si držel průměr kanadského bodování nad bod na zápas), Radek Pořízek (odchovanec Karviné, jenž naposledy působil v mladoboleslavské juniorce) , Samuel Ollender (odchovanec Kopřivnice, juniorský hráč Vítkovic a také mládežnický reprezentant) nebo zadák Jakub Peslar (odchovanec Poruby, v Havířově již působil loňskou sezónu). Tým by měl nadále spolupracovat s extraligovým Zlínem. V Havířově by se tak měl ukázat Slováci Daniel Štumpf Karolem Korímem nebo zdejší odchovanec Jan Maruna, který se z Baťova města vrátil z hostování.

  Slezané zatím svedli jeden přípravný zápas, kdy po bitvě prohráli s extraligovým Vítkovicemi až po samostatných nájezdech v poměru 2:3. Tým dále čeká domácí turnaj, kde bude hostit polské Tychy, Oswiecim nebo valašský Vsetín. Do konce přípravy pak Slezany ještě čekají souboje s Žilinou, Zlínem, Prostějovem a další střetnutí s polskou Oswiecimí. O první ligové body se havířovští poperou 7.září doma proti Litoměřicím.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje