6.6 C
Prague
Středa, 12 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview semifinále ČP playoff: série se stěhuje do Mladé Boleslavi.


  Semifinálová série mezi Libercem a Mladou Boleslaví se přesunula do města automobilů. Bílí Tygři se ujali vedení 2:0 na zápasy a pokud vyhrají i dnes, vybojují si postupové mečboly. Jelikož se ještě žádnému českému týmu nepodařilo otočit sérii ze stavu 0:3, musí dnes Bruslaři uspět.

  BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec

  Druhé utkání bylo snad ještě vyrovnanější než první duel. Přesto jsme se mohli znovu přesvědčit o vyzrálosti libereckého týmu a i když byl stav po dvou třetinách 2:2, dokázali Bílí Tygři trpělivou hrou zlomit soupeře v závěrečné třetině, kterou vyhráli 3:0, a radovali se tak z výhry 5:2. Jako rozhodující se ukázala situace na začátku 51. minuty. Z trestné lavice naskočil na led Dominik Lakatoš, který rozjel rychlý brejk domácích tři na jednoho. Puk ihned posunul do pravého křídla na Branka Radivojeviče a zkušený útočník vzal zodpovědnost do svých rukou. Boleslavský brankář David Rittich nemohl perfektně umístěnou střelu do horního rohu na lapačku chytit. Již za 71 vteřin přidal Liberec další branku, když se prosadil Martin Bakoš a tříminutovku zkázy pro Boleslav dokonal Lukáš Krenželok v přesilové hře.

  V domácím prostředí se zaplněným hledištěm musí Bruslaři zabrat. Mladoboleslavští by měli zavzpomínat na páté kolo základní části, ve kterém proti Liberci uspěli v poměru 3:1. Tehdy se ujali pohodlného průběžného vedení 2:0 a náskok si do konce utkání udrželi. Bruslaři nutně potřebují zlepšený výkon brankáře Ritticha, který zaostává za svými statistikami ze základní části i za Jánem Lašákem v přímém souboji. Procentuální úspěšnost zásahů 90,82 % je pod možnostmi mladého gólmana. Ve skvělé formě je Radivojevič, který získal v šesti zápasech playoff 11 bodů (3+8) a táhne liberecký útok. Mezi boleslavskými hráči jsou nejlepší Dominik Pacovský (3+4) a Tomáš Urban (1+6) se sedmi body.

  Dočkáme se zdramatizování série?

  Stav série 0:2

  Pondělí 4. dubna – 3. zápas semifinále TELH:

  17:20 BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec

  Zdroj fotografie: www.bkboleslav.cz


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.