6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview semifinále ČP playoff: Plzeň je na hraně vyřazení, Sparta může postoupit do finále.


  Pokud Pražané v Plzni zvítězí a navážou tak na domácí výhru v pátém zápase, ovládnou sérii v šesti duelech a doplní ve finále Liberec, který už netrpělivě vyhlíží svého soupeře.

  HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha

  Sparťané ovládli za nerozhodného stavu série páté utkání v O₂ areně po obratu z 0:1 na konečných 6:1 a vybojovali si pro dnešní šestý zápas mečbol. Západočeši se sice na začátku druhé třetiny dostali do vedení brankou Michala Špačka, ale poté přišel pětiminutový výpadek Škody, v jehož průběhu inkasovala třikrát, a čtvrtou trefu Pražanů přidal Michal Barinka 38 vteřin před koncem prostřední části. Hosté byli herně nalomení a pokud pomýšleli na zázračný obrat v poslední třetině, tak po dalších dvou brankách Sparty bylo po nadějích. Šest branek ve vlastní síti bylo už moc i na Matěje Machovského, a tak ve zbytku utkání stál mezi plzeňskými tyčemi Patrik Polívka, který už neinkasoval.

  Plzeň je tak na pokraji vyřazení, dnes musí bezpodmínečně uspět, jinak mají Západočeši po sezóně. Plzeňským se nedařila hra speciálních formací. Zatímco Sparta využila hned tři přesilové hry, Plzeň ani jednu. Škodovce se ani nepodařilo uhlídat kapitána Sparty Jaroslava Hlinku, který vstřelil další dvě branky, a celkově jich má na svém kontě už osm a vede pořadí střelců v playoff. V celkové produktivitě je třetí společně s Danielem Přibylem se ziskem 11 bodů. O bod více má plzeňský kapitán Ondřej Kratěna. Ryan Hollweg rozdal v deseti zápasech ve vyřazovacích bojích už 55 hitů a v tomto ohledu nemá konkurenci. Druhý je sparťan Michal Dragoun s 30 hity. Právě ještě zvýšená tvrdost a agresivita s větším počtem střel Plzně by mohly být cestou, jak se proti technicky vybaveným sparťanům prosadit. Srovná Plzeň stav série, nebo se bude z postupu radovat Sparta?

  Stav série 2:3

  Pátek 8. dubna – 6. zápas semifinále TELH:

  17:20 HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje