6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview semifinále ČP playoff – Jak se doma uvedou hokejisté z Plzně?


  Za vyrovnaného stavu 1:1 se semifinále poprvé po třech letech přesouvá do Plzně. Tam se budou domácí hokejisté snažit nejen zvrátit vývoj na svoji stranu, ale rozhodně by rádi navázali na parádní výkon z prvního zápasu, kde rozdrtili domácí Spartu poměrem 7:3.

  Poslední utkání ale západočeši nesehráli podle svých představ. V rozmezí minuty a 14 sekund se Pražané dokázali prosadit hned dvakrát (poprvé v sedmé a následně v osmé minutě) a do kabin šli za příjemnějšího stavu, než v prvním nepovedeném střetnutí. I druhou třetinu zahájili domácí lépe. Po střele Lukáše Pecha v čase 28:11 a Daniela Přibyla v čase 31:01 vedla Sparta už 4:0 a s hostujícím celkem už to začalo vypadat hodně špatně. Jenže gól Nicolase Johnsona necelé čtyři minuty před druhou sirénou zvedl západočechy ze střídaček a hra se najednou začal přelévat na druhou stranu. 42 sekund před koncem druhé části pak ještě snížil Ondřej Kratěna a z původního čtyřbrankového rozdílu zbylo už jen dvougólové manko. Šest minut po startu třetí třetiny snížil na 4:3 Jaroslav Kracík, jenže domácí už náskok nepustili a po debaklu z prvního zápasu srovnali stav série na 1:1.

  Plzeň v předchozích duelech na Spartě ukázala, že v sérii nebude hrát druhé housle a v zádech s Matějem Machovským, který má v letošním playoff úžasnou procentuální úspěšnost 94,32%, od ní můžeme ještě čekat velké věci. Samozřejmě ani Pražané si nebudou chtít nechat ujít šanci na finále, jenž jim v minulých dvou sezónách uteklo těsně uteklo. Pro Josefa Jandače to navíc bude, alespoň na nějakou dobu, loučení s extraligou, jelikož má převzít roli lodivoda České hokejové reprezentace už na Světovém poháru v září tohoto roku. Takže obou týmům rozhodně motivace nechybí.

   

  2. dubna – 3. zápas semifinále TELH

  16:00 HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje