6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview semifinále ČP playoff: dnes startuje série mezi Libercem a Mladou Boleslaví.


  Zatímco série mezi Spartou a Plzní se bude po dvou odehraných duelech přesouvat na západ Čech za stavu 1:1, pod Ještědem druhý souboj teprve vypukne. Liberec přešel do druhého kola playoff přes Chomutov jasně 4:0 na zápasy, byť jednotlivé zápasy byly vyrovnanější než celkový výsledek. Mladá Boleslav jako šestá nasazená překonala překážku jménem Hradec Králové po výsledku 4:2. Bruslaři po zdolání mírného mountfieldského favorita zaznamenali postupem do semifinále historický úspěch klubu. Kde se mladoboleslavská pouť zastaví?

  Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav

  Severočeši vstupují také do této série jako favorit. Bílí Tygři těží z vyrovnanosti hráčského kádru i z individuálních příspěvků klíčových hráčů týmu. Šest libereckých hráčů má v playoff alespoň bod na zápas, branku vstřelilo ve vyřazovacích bojích už deset útočníků a dva obránci. Ján Lašák inkasoval pouhých pět branek ve čtyřech duelech a drží si skvělou úspěšnost zásahů 94,79 %. Když se k individuálním statistikám přidá pohled na týmové výkony, vychází nám tým v ideální formě. Úspěšnost přesilových her se drží na 20 %, Bílí Tygři tak využili každou pátou příležitost. Oslabení mají jako jediní nad hranicí 90 % (90,48 %).

  Bruslařům však role outsidera může jen vyhovovat, soupeře mohou potrápit a postup do finále určitě nebyl cílem vedení klubu před startem této sezóny. Mladoboleslavští už proti Mountfieldu ukázali, že na ledě soupeře dovedou být nepříjemní, a také ze severního cípu Čech si budou chtít alespoň jednu výhru odnést. Hráči Boleslavi si v zápasech proti Hradci pomohli třemi výhrami v nastavení v řadě. Nejprve vstřelil vítěznou branku v prodloužení Marek Trončinský, poté rozhodli v dalších zápasech samostatné nájezdy Richard Jarůšek a Jakub Klepiš.

  Dočkáme se na úvod série překvapení od více rozehraných hráčů Mladé Boleslavi?

  Čtvrtek 31. března – 1. zápas semifinále TELH:

  18:20  Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje