6.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview prvních zápasů předkola ČP playoff TELH: série dnes začínají ve Zlíně a v Chomutově.


  Fanoušci českého hokeje se dočkali vrcholu sezóny, po základní části dlouhé 52 kol jsou na programu první zápasy předkola playoff. Na budoucí vítěze sérií čekají Liberec se Spartou, hůře postavený tým po základní části nastoupí proti Bílým Tygrům.

  Tradiční souboj ve vyřazovací části čeká hokejisty Zlína a Třince. Zlínský PSG se může pyšnit skvělou bilancí proti slezskému rivalovi, když ve všech šesti případech byl ve vyřazovacích bojích úspěšnější. Poslední měření sil je dva roky staré, berani tehdy po postupu z vítězného semifinále došli až na samý vrchol a slavili titul. Ševci budou chtít těžit z domácího prostředí, ve kterém se jim v druhé polovině sezóny nesmírně dařilo. Zlínští se budou opírat zejména o elitní útok Roberts Bukarts – Petr Holík – Robert Říčka a v brance o Libora Kašíka. Holík byl nejproduktivnějším hráčem mužstva s 41 body (11+30), Bukarts zase nejlepším střelcem s 19 brankami v 36 zápasech. Třetí z útoku Říčka nasázel jen o branku méně.

  Třinec si zachránil pozici v playoff prakticky na poslední chvíli. Nyní se mohou Oceláři plně koncentrovat na soupeře, kterého v této sezóně třikrát porazili. Slezané vsadili v druhé polovině ročníku na defenzivu a nová taktika trenéra Jiřího Dopity slavila dílčí úspěch. V předkole tak na sebe narazí třetí a čtvrtá nejlepší obrana tabulky, přičemž Třinec inkasoval o dvě branky méně než jeho protivník. Oceláře zdobí hra v oslabení. Jejich úspěšnost 88,05 % byla v základní části nejlepší, naopak v přesilových hrách se obě mužstva spíše trápila. Bodování týmu vyhrál Jiří Polanský se ziskem 33 bodů (14+19), pořadí střelců ovládl Vladimír Dravecký s 15 góly. Otázkou zůstává, který z dvojice Peter Hamerlík – Šimon Hrubec dostane přednost v třineckém brankovišti.

  Ve druhém souboji se střetne nováček z Chomutova s brněnskou Kometou. Piráti jsou po Olomouci zřejmě druhým největším překvapením dosavadního průběhu extraligy a kdyby nezaváhali v některých domácích zápasech, ve kterých byli třetí nejlepší ze všech týmů, mohli pomýšlet i na přímý postup do čtvrtfinále umístěním v první šestce. Kromě domácí SD arény se opírali výhradně o Romana Červenku. Šikovný útočník si ve 49 zápasech připsal vynikajících 61 bodů (23+38) a podmanil si kanadské bodování extraligy s náskokem 16 bodů před dalšími v pořadí. Problém by mohl představovat brankářský post, kde si žádný z gólmanů neřekl svými výkony o jasnou pozici jedničky. Důležité rozhodnutí tak má v rukách trenér Vladimír Růžička.

  Podobně jako Třinec také Kometa zachraňovala sezónu až v předposledním kole, úleva hráčů by se tak mohla projevit v pozitivním světle. Brňanům se ve vyřazovacích bojích daří, souboje v playoff završili pokaždé ziskem medailí. Oba dnešní soupeři neoplývají dobrou hrou v oslabení, ale Moravany může těšit zlepšená přesilovka. V početních výhodách zvýšili úspěšnost na 17,68 %, což stačilo na čtvrté místo. Klubovou produktivitu vyhrál Vojtěch Němec za 41 bodů (16+25), střeleckou soutěž zase Jan Hruška s 20 brankami. V brance se bude Kometa spoléhat na Marka Čiliaka. Bilance obou týmů je letos vyrovnaná, a tak se zdá, že tato série nemá favorita.

  Pondělí 7. března – 1. zápasy předkola playoff:

  17:20 PSG Zlín – HC Oceláři Třinec

  17:20 Piráti Chomutov – HC Kometa Brno

   


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje