6.6 C
Prague
Sobota, 1 října, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview pátého zápasu předkola ČP playoff TELH: postoupí domácí Zlín, nebo hosté z Třince?


  Série mezi Zlínem a Třincem dospěla do rozhodujícího zápasu, postupujícího do čtvrtfinále musí určit páté utkání. Vítěz doplní složení čtvrtfinálových dvojic a přidá se k chomutovským Pirátům, kteří už postup do prvního kola playoff oslavili díky vítězství ve čtvrtém duelu série proti Brnu (4:3, v sérii 3:1). Ambiciózní Kometě tak skončila sezóna, která se pro ni od druhé poloviny ročníku nevyvíjela dobře, když si jistotu předkola playoff vybojovala až v předposledním kole. Tým doplatil na pokles formy klíčových hráčů a zejména na rozsáhlou marodku. Historicky první čtvrtfinále si tak na úkor Komety zahrají Piráti, kteří mohou děkovat hlavně klíčovým hráčům Romanu Červenkovi a Robertu Kristanovi.

  PSG Zlín vs. HC Oceláři Třinec

  Vyrovnanost série ševců s Oceláři dokumentuje nejen nutnost pátého rozhodujícího zápasu, ale také fakt, že všechny duely skončily rozdílem jediné branky. Dvakrát se přitom prodlužovalo, v nájezdech byl úspěšnější Třinec, v prodloužení zase zlínský PSG. Čtvrté utkání bylo vyrovnané až do 53. minuty, kdy se na jejím konci prosadil Denis Kindl, a jeho vítězná branka znamenala výhru domácích Ocelářů 4:3. Zápas to byl ale jako na houpačce. Nejprve se ujali vedení hosté, když brankový účet otevřel Oldrich Kotvan, jak jinak než v přesilové hře. Jednalo se o jeho druhý gól v početní převaze v sérii. Oceláři ale do první přestávky skóre otočili, trefili se Tomáš Kopecký (v dvojnásobné přesilovce) a Jiří Polanský. V prostřední části byli na tahu opět berani a ti opláceli stejnou mincí – nejprve srovnal Tomáš Fořt a vedoucí branku vsítil Jan Maruna. Jiří Polanský ale svou druhou brankou v zápase zařídil ještě do přestávky opět srovnání skóre. Vítězný obrat pak završil už zmíněný Kindl, který odešel z utkání s bilancí +3.

  Oba týmy si dávaly větší pozor na vyloučení, přesto padly dva přesilovkové góly, po jednom na každé straně. Jak Zlín, tak Třinec si tak drží stejnou úspěšnost využití 18,75 %. Jiří Polanský se dostal do formy v pravou chvíli, ve čtvrtém duelu přidal ke dvěma brankám i asistenci a pro Třinec by mohl být v pátém utkání klíčovým hráčem. Ocelářům se podařilo narozdíl od minulých zápasů perfektně pokrýt trio Bukarts–Holík–Říčka, které udrželi na pouhých sedmi střeleckých pokusech, aniž by jeden z nich bodoval. Vymaní se zlínští útočníci z těsné třinecké obrany?

  Třinec může vítězstvím utnout nepříznivou bilanci a poprvé ze sedmi sérií postoupit přes Zlín do dalších bojů playoff.

  Stav série 2:2

  Neděle 13. března – rozhodující 5. zápas předkola playoff:
  17:20 PSG Zlín – HC Oceláři Třinec

  Zápas byl vybrán pro naši TipLigu


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje