6.6 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview finále ČP playoff: Kdo získá po dnešním zápasu mečbol?


  Finálová série je po čtyřech zápasech vyrovnaná a dnešní utkání určí, který z týmů si vybojuje výhodu. V neděli v Praze bude vítěz dnešního duelu hrát o zisk mistrovského titulu.

  Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha

  Zápasy v Praze byly jako den a noc. Zatímco třetí utkání patřilo Pražanům, čtvrtý duel byl v jednoznačné režii Liberce a po disciplinovaném výkonu s vynikající druhou třetinou srovnali Severočeši stav série po vítězství 4:1. Už v první třetině se ukázalo, jakým směrem se bude zápas ubírat. Liberečtí v ní Spartu k ničemu nepustili, Marek Schwarz, jenž v brance nahradil Jána Lašáka, čelil pouhým pěti střelám. Podstatně zaměstnanějším byl Tomáš Pöpperle, který musel zasahovat v 15 případech. Branky přišly ale až s druhou třetinou a opět hrála roli série branek v rychlém sledu. Skóre nejprve otevřel Michal Řepík a o 71 vteřin později na něj navázal premiérovou brankou v playoff Jaroslav Vlach. Jako rozhodující se ukázalo neproměněné trestné střílení Miroslava Formana. Místo snížení totiž přišel trest v podobě třetí branky Liberce, když se trefil Michal Bulíř. Sparta se prosadila až tři minuty před koncem po střele Jana Švrčka, ale do prázdné branky uzavíral skóre Radim Šimek.

  Bílí Tygři těžili z herní disciplíny a neustálé aktivity, což dodržovali po celé utkání. Sparta se nemohla dostat do tempa a dala zapomenout na výkon ve třetím duelu. Marek Schwarz čelil celkově 20 střelám a jistým výkonem si řekl o pozici jedničky Severočechů pro další zápas. Na jedinou branku Sparty přihrával Jaroslav Hlinka, který si 17. bodem vylepšil osobní maximum z bojů v playoff. Který z týmů urve v posledních třech zápasech sezóny dvě výhry?

  Stav série 2:2

  Pátek 22. dubna – 5. zápas finále TELH:

  17:20 Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje