6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview finále ČP playoff: Kdo se ujme vedení v sérii?


  Finálová série se přesunuje do Prahy, Sparta si z Liberce přivezla jednu výhru, a tak je souboj vyrovnaný 1:1 na zápasy. Bez ohledu na výsledky obou pražských duelů je jisté, že se série do Liberce ještě vrátí.

  HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec

  Liberec čelil před druhým utkáním nepříjemné situaci. Pokud by prohrál ve finále i podruhé, dostala by se Sparta do komfortního vedení a psychické výhody. Bílí Tygři tak museli nutně vyhrát. Přestože se jim úvod utkání nepovedl, dokázali zápas otočit v prostřední třetině a připsali si první výhru v boji o titul (4:2). Liberečtí hokejisté se sice dostali do vedení po brance v oslabení zásluhou Jakuba Valského, ale sparťané dvěma slepenými góly v průběhu 61 sekund vývoj překlopili na jejich stranu. Trefili se Curtis Hamilton a Miroslav Forman. Důležitou vyrovnávací branku z pohledu domácích vstřelil v polovině utkání Michal Řepík a obrat Severočechů zařídil v přesilové hře tvrdou ranou Branko Radivojevič. Minutu před koncem uťal naděje hostů Petr Vampola gólem do prázdné branky.

  Přestože měl Liberec vyšší počet vyloučení, byli to právě domácí, kteří těžili z hry speciálních formací. První branka padla v oslabení, vítězný gól zase z přesilovky. Pražané tak doplatili na pětiminutové vyloučení Lukáše Klimka, který navíc dostal trest do konce utkání za kopnutí bruslí do protihráče. Následně Klimek obdržel po utkání dodatečný disciplinární trest na pět utkání, a proto si už ve finále nezahraje. Liberec v základní části uhrál na Spartě pouze bod (4:5sn, 2:5), nyní potřebuje vyhrát alespoň jedno utkání, aby vzal Spartě výhodu jednoho zápasu.

  Stav série 1:1

  Pondělí 18. dubna – 3. zápas finále TELH:

  18:20 HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje