6.6 C
Prague
Úterý, 21 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Preview: EBEL liga a MOL liga se mění


  Nový hrací ročník Erste Bank Eishockey Ligy, neboli-li EBEL liga (nadnárodní soutěž řízená Rakouským hokejovým svazem) byl rozlosován. Český zástupce HC Orli Znojmo do sezóny vstoupí domácími zápasy proti tradičnímu rakouskému soupeři z Linze v pátek 8. září a Salzburgu v neděli 10. září. Doma se Orli představí třikrát po sobě také v předvánočním období, na Štěpána přivítají v atraktivním derby s loňským vítězem Vídeň Capitals. Znojemští fanoušci si letos budou moci zajít na hokej i na Nový rok, kdy na jih Moravy dorazí maďrský Fehérvár.

  Program základní části stejně jako loni rozdělí dvoutýdenní reprezentační přestávka v listopadu. Základní část zakončí Orli v neděli 28. ledna domácím duelem proti staronovému účastníkovi ze Záhřebu. Následovat bude nadstavbová část, která bude rozdělena olympijskou přestávkou během zimních her v Koreji. V dvanáctičlenném poli EBEL ligy bude startovat dvanáct týmů z pěti zemí – Rakouska, ČR, Maďarska, Itálie (Bolzanoo) a Chorvatska, do EBEL ligy se po čtyřech letech strávených v KHL vrací Medveščak Záhřeb, naopak v nejvyšší soutěži EBEL chybí slovinská Olympia Lublaň.


  Program 1. kola EBEL 2017/18 v pátek 8. září
  Znojmo – Linz

  Fehérvár – Vídeň
  Innsbruck – Bolzano
  Klagenfurt – Graz
  Salzburg – Dornbirn
  Villach – Záhřeb

  To nadnárodní hokejová MOL liga (nadnárodní soutěž řízená Maďarským hokejovým svazem, v níž startují kluby z Maďarska, Rumunska, Srbska a v sezóně 2013/14 tuto soutěž vyhrál slovenský klub HC Nové Zámky) přišla minimálně o tři týmy. V ročníku 2017/2018 v v ní nebude z finančních důvodů startovat rumunský tým Dunarea Galati, srbský HK Bělehrad ani maďarský klub HK Debrecen. Nováčkem soutěže bude ale vítěz EBEL ligy, rakouský Vídeň Capitals. Ten zůstává pochopitelně i v EBEL lize a do MOL ligy zařadí svoji juniorskou rezervu, v týmu už startuje juniorka Fehérváru.

  Favoritem soutěže bude maďarský Miškolc a rumunský Brašov. Tým s velkými ambicemi HK Bělehrad se úplně rozpadl a téměř všichni hráči přešli do konkurenční srbské „hokejové kavalérie“ Cervené zvezdy Bělehrad, která bude hrát nejvyšší slovinskou soutěž.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje